Facebook Google+ Twitter

Na Białorusi studentom podniesiono stypendia

Na Białorusi został przygotowany projekt dekretu prezydenta o podwyżce od 1 listopada stypendiów dla uczącej się młodzieży. To kolejne podwyżki świadczeń socjalnych w tym roku, przed wyborami prezydenckimi 19 grudnia.

Wiceminister gospodarki Andrej Tur ogłosił, że państwowe stypendia dla uczącej się młodzieży wzrosną o 1,3 raza - informują białoruskie media. Obecnie wysokość stypendium wynosi 113-182 tys. rubli białoruskich (ok. 113-182 zł). Wcześniej w tym roku stypendia podwyższano już dwukrotnie.

Na Białorusi wzrosły również pensje i emerytury, minimalne płace i minimum egzystencji. Emerytury wzrosły średnio o 10 proc. - ze średniej w wys. 555 tys. rubli (ok. 555 zł) w październiku do niecałych 611 tys. rubli (611 zł) w listopadzie. Minimalna pensja wzrosła w okresie listopad-grudzień do 400 tys. rubli (400 zł).

Płace w sektorze budżetowym podniesiono średnio o 30 proc. Pensje są podwyższane w związku z obietnicą władz, że średnia płaca w sektorze budżetowym sięgnie równowartości 500 dolarów. W sierpniu średnia pensja w tym sektorze stanowiła równowartość ok. 430 dolarów.

Obserwatorzy wiążą podwyżki świadczeń socjalnych i płac z wyborami prezydenckimi 19 grudnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.