Facebook Google+ Twitter

Na Bródnie chcą ustanowić rekord Guinnessa

Na 1 czerwca, w Szkole Podstawowej nr 277 im. Elizy Orzeszkowej przy ul. Suwalskiej na warszawskim Bródnie zaplanowane jest ustanowienie rekordu Guinnessa w liczbie dzieci jednocześnie odbijających piłki do siatkówki.

- Jeśli pogoda dopisze, planujemy udział 150 - 200 uczestników - mówi Sławomir Petrowicz, trener siatkówki i jeden z organizatorów wydarzenia.

Na pomysł ustanowienia rekordu wpadła Izabela Świerczyńska, wicedyrektor bródnowskiej podstawówki, znanej nie tylko z najwyższego poziomu nauczania na Targówku, ale i świetnych wyników sportowych. W minionym tygodniu do licznych trofeów drużyna siatkarzy z "Orzeszkowej"dołożyła kolejny złoty medal - Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Niebawem jadą na ogólnopolskie finały. W szkole działa filia klubu UKS Plas.

Rekord w odbijaniu piłki ma być ustanowiony, a nie pobity, gdyż nikt dotąd jeszcze nie wpadł na pomysł tego typu. Próba odbędzie się podczas szkolnego festynu z okazji Dnia Dziecka. Oby tylko dopisała pogoda.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Oglądałam jedynie w telewizji jak "wpychali" w siebie hamburgery. Zwyciężca zjadł ich wiele. Może rzeczywiście było to na raty, a potem prrzerwy wycieli.:) Widziałam też Z. Laskowika, gdy podczas pewnego przedstawienia kabaretowego skonsumował dwanaście parówek - też wyczyn:).

Komentarz został ukrytyrozwiń

A może jedli na raty?:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z tym rekordem w jedzeniu to niezły kit. Kiedyś natknąłem się w Nowym Jorku, gdy nagrywali trzech "grubasków", którzy wpychali w siebie hamburgery na czas. Gdy uczestnicy zjedli po 2-3 hamburgerach, ekipa telewizyjna zaczęła pakować manatki. Wszystko w porządku, tylko, że wieczorem widziałem tą nowinkę w telewizji. Podawali, że rekordzista zjadł kilkanaście hamburgerów w ciągu kilku minut, nie pamiętam już statystyk. Niezłe robienie w balona swoich widzów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny pomysł. Dzieciaki będą biegać, skakać przy odbijaniu piłeczek. Dobra promocja zdrowego stylu życia, no i dużo radości dla uczestników i nie tylko. Dobrze, że taki rekord będzie ustanowiony. Jeszcze lepiej byłoby, gdyby wyparł inne "niezdrowe" zawody, jak np. jedzenie pączków, kiełbasy, czy nawet picie wody(co miało tragiczny skutek).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zawsze interesowało mnie co skłania ludzi do walki o miejsce w księdze Guinnessa...
Chociaż pomysł na promocję szkoły w mediach interesujący.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.