Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23328 miejsce

Na broni Blidy nie ma odcisków palców. Prokuratura sprawdza dlaczego

Jak donosi "Gazeta Wyborcza", specjalne śledztwo w sprawie śmierci Barbary Blidy prowadzi nadal prokuratura w Łodzi. Jego celem ma być sprawdzenie, czy odpowiednio zabezpieczono wszelkie ślady na miejscu tragicznych zdarzeń z 2007 roku i czy nie doszło do zacierania dowodów.

 / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/73/Barbara_Bilda.jpegProkuratura korzysta w tej sprawie z ekspertyzy Donata Paliszewskiego, gdańskiego prawnika, który skrytykował sposób zabezpieczenia śladów w domu Blidy. Śledczy, jak informuje Gazeta Wyborcza, nie wykluczają, iż przyczyną śmierci byłej posłanki SLD nie było samobójstwo.

Wg funkcjonariuszy ABW, Blida, popełniła samobójstwo w łazience, tymczasem prokuratura do dziś nie wie dokładnie, jak padł śmiertelny strzał, w której ręce posłanka trzymała rewolwer,
czy miał go w rękach ktoś jeszcze. Co ważne, na broni nie zachowały się żadne odciski palców, znaleziono jednak dwie nitki - białą i zieloną. Skąd pochodzą nici także nie wiadomo. Skoro na broni nie ma odcisków palców, śledczy sprawdzić muszą, czy nie zostały one usunięte, a nitki nie pochodzą np. z materiału, którym wytarto broń.

Nie wyjaśniono też dotąd, gdzie w trakcie śmierci Barbary Blidy znajdowała się funkcjonariuszka ABW. Po oddaniu strzału przez Blidę, musiał pojawić się pył, ale na ubraniu funkcjonariuszki go nie stwierdzono; nie było na nim także śladów krwi, choć Blida krwawiła, a Barbara P., funkcjonariuszka ABW próbowała ją reanimować.

Prokuratura sprawdza więc, czy odzież, którą poddano badaniu faktycznie była tą, w której funkcjonariuszka weszła do mieszkania Blidów.

Jak pisze "Gazeta Wyborcza", Monika Gallus-Talacha, zastępca prokuratora okręgowego w Łodzi nie chce ujawnić, czy hipoteza o celowym zacieraniu śladów potwierdza się w toku śledztwa,
czy raczej mamy do czynienia z nieudolnością i niedbalstwem.

Barbara Blida zginęła 25 kwietnia 2007.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 19.08.2010 20:46

Zastanawia mnie, dlaczego pod artykułem zawierającym wiele ważnych dla tego śledztwa informacji nie było do tej pory żadnego komentarza. Pokuszę się o kilka uwag. Rzeczywiście zadziwiająca sprawa, że na broni, z której rzekomo strzelała do siebie Barbara Blida, nie ma żadnych odcisków. Przypomnę też zeznania Jarosława Kaczyńskiego przed komisją śledczą, gdzie przyznał, że wydał "polecenie" prokuratorom, aby ci dopilnowali, by nie zakuwać Blidy w kajdanki. Ingerencja premiera rządu co najmniej dziwna.
Podobno nie było (oficjalnie) wobec Barbary Blidy żadnych podejrzeń. Agentka reanimująca ofiarę postrzału nie ma na mundurze śladu krwi? Moim zdaniem będą zarzuty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.