Facebook Google+ Twitter

Na budowie Starego Browaru w Poznaniu zawisła wiecha

Wiechę, czyli symboliczny wianek z kwiatów wiesza się, gdy budowany obiekt osiągnie najwyższy punkt konstrukcyjny. Wczoraj uroczystość wieszania wiechy świętowali budowniczowie poznańskiego Starego Browaru.

Elewacja południowa drugiego skrzydła Starego Browaru/ fot. Michał WalkowiakBudowana od roku część kompleksu Centrum Kulturalno-Handlowego Stary Browar zostanie oddana do użytku w pierwszym kwartale 2007 roku. W tej chwili w obiekcie powoli dobiegają końca prace związane ze wzniesieniem tzw. stanu surowego, czyli konstrukcji budowli. Wkrótce ruszą roboty wykończeniowe wewnątrz obiektu.

Już teraz poznaniacy mogą obserwować wznoszenie ceglanych okładzin na zewnątrz obiektu, które przekształcają surową betonową bryłę w budowlę stylizowaną na XIX-wieczny browar, który niegdyś stał w obecnym miejscu inwestycji. Jak informuje oficjalna strona Starego Browaru, w nowo wznoszonym obiekcie całkowita powierzchnia użytkowa wyniesie 57 tys. mkw., z czego pod wynajem przewidziano 27 tys. mkw. Na trzech poziomach handlowych oprócz sklepów i kawiarni znajdzie się także kino.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawe, jak to będzie wyglądało :) Na pewno fajnie - szkoda, że nie mieszkam w Poznaniu i nie będę mogła tego zobaczyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.