Facebook Google+ Twitter

"Na buty starczy" - Grzegorz Sudoł w Nowej Dębie

Grzegorz Sudoł, który zajął 4. miejsce w chodzie na 20 km na mistrzostwach świata, prosto z Berlina przyjechał do swojego rodzinnego miasta - Nowej Dęby.

 / Fot. Mateusz UrbaniakDziś, o godz. 14, w Urzędzie Miasta i Gminy Nowa Dęba doszło do spotkania burmistrza Wiesława Ordona i przewodniczącego Rady Miejskiej Wojciecha Serafina z Grzegorzem Sudołem. Oprócz podziękowań Grzegorz otrzymał 3 tys. zł od burmistrza. - Na buty starczy - skomentował Ordon.

- Bardzo dziękuję za tak wspaniałe wyróżnienie, naprawdę nie spodziewałem się. Tym bardziej nie spodziewałem się wspaniałej nagrody w wysokości trzech tysięcy złotych - mówi Grzegorz Sudoł i dodaje - Przede wszystkim chciałbym przeprosić, że nie przyjechałem tutaj z medalem. Robiłem wszystko co tylko się dało no, ale tak wyszło. Wszystkie przygotowania były ukierunkowane na zdobycie medalu. Zdarzyło się jednak inaczej. Chód był bardzo szybki, pobiłem swój rekord życiowy o ponad trzy minuty. Udało mi się zająć aż, albo tylko, czwarte miejsce.

 / Fot. Mateusz UrbaniakZawodnik przyznaje, że było mu ciężko. Jest mu żal, że zajął miejsce zaraz za podium.
- W momencie dekoracji zwycięzców ścisnęło mnie w gardle. Jednak z drugiej strony pojawiła się jeszcze większa wola i determinacja żeby się jeszcze bardziej przyłożyć, poświęcić więcej czasu na trening, choć i tak już teraz poświęcam tej dyscyplinie dużo czasu, często kosztem rodziny - tłumaczy chodziarz.

Sudoł w ciągu roku przechodzi ok. 6 tys. km, niektórzy tyle nie przejeżdżają autem.
- Bardzo się cieszę, że mogę tu dziś być, w moim rodzinnym mieście. Chciałem podziękować rodzinie i przyjaciołom, którzy mnie wspierali.

Już niedługo na stronie Wiadomości24.pl będzie można przeczytać wywiad z Grzegorzem Sudołem, w którym zawodnik opowie o czym myśli gdy chodzi i o czym rozmawiał z Robertem Korzeniowskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

"Sudoł w ciągu roku przechodzi ok. 6 tys. km, niektórzy tyle nie przejeżdżają autem" - no i to dziś zaowocowało srebrnym medalem mistrzostw Europy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

4 miejsce na MŚ moim zdaniem jest sporym osiągnięciem :) Czekam z niecierpliwością na wywiad :D 6.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobra relacja:)
I oby formy starczyło do Londynu:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

*****
4. miejsce to nie koniec świata :) Teraz, dzięki nowym butom będzie mu się na pewno lepiej chodziło :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.