Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2179 miejsce

Na co dzień student, w wolnym czasie Tutor

Studiowanie to nie tylko czytanie podręczników i wkuwanie na pamięć ogromnej ilości regułek. To również idealny moment na poszukiwanie nowych sfer aktywności, które pozwalają rozwijać umiejętności i lepiej zrozumieć otaczający świat.

www.zostantutorem.pl / Fot. Akademia PrzyszłościDoskonale wiedzą o tym studenci/tutorzy z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI -ogólnopolskiego programu STOWARZYSZENIA WIOSNA, który przywraca dzieciom, mającym za sobą trudne historie, wiarę w siebie i uczy je jak osiągać sukcesy. Najpierw w szkole, a później w życiu. Aż 75% z nich ma niskie poczucie własnej wartości i nie potrafi samodzielnie uporać się z przeciwnościami losu. Na szkolnych przerwach stoją z boku, z dala od rówieśników. Brak im też odwagi, aby zgłosić się do odpowiedzi a na klasówce z matematyki potrzebują więcej czasu na rozwiązanie zadania niż ich koledzy z klasy. Na co dzień zmagają się z ortografią, tabliczką mnożenia i słówkami z języka angielskiego, które sprawiają im ogromne problemy. Aby pokonać te edukacyjne trudności i przełamać własne, wewnętrzne bariery każdy podopieczny łódzkiej AKADEMII PRZYSZŁOŚCI potrzebuje przewodnika – mentora, który cierpliwie wytłumaczy niezrozumiałe i skomplikowane szkolne zagadnienia.

Kimś takim jest Tutor? Mówiąc w skrócie to korepetytor i przyjaciel, któremu niesienie mądrej pomocy drugiemu człowiekowi sprawia ogromną satysfakcję i motywuje go do działania. To on wydobywa z zahukanego, zamkniętego w sobie malucha ukryte talenty i pokazuje mu jego mocne strony. Na cotygodniowych, indywidualnych spotkaniach face to face pomaga mu rozwiązywać szkolne zadania, motywuje go do działania i uczy jak osiągać sukcesy.

Ponadto aktywizuje dziecko: pomaga organizować wydarzenia kulturalne i warsztaty ze znanymi osobami, które mają małych żakach tchnąć ducha walki o lepsze jutro. Niejednokrotnie musi on także wykazać się kreatywnością, wytrwałością w dążeniu do celu oraz umiejętnością pracy w grupie. Bycie tutorem to również szansa na zdobywanie wartościowych znajomości i wyjątkowych przyjaźni – często takich na całe życie. Zostając tutorem można jednak nie tylko dawać coś od siebie, ale i dużo zyskać. To doskonała okazja do rozwinięcia umiejętności pedagogicznych, solidna lekcja cierpliwości, empatii i wrażliwości a także możliwość zdobycia wartościowego wpisu do CV.

Jeśli nie chcesz biernie spędzić okresu studiowania to praca w organizacjach non-profit jest stworzona właśnie dla Ciebie. Tym bardziej, że – jak powiedział kiedyś Albert Einstein: - Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia. Nie zwlekaj ani minuty i już dziś aplikuj na www.zostantutorem.pl. Zmień się w jednego z 70. odkrywców dziecięcych sukcesów w Łodzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.