Facebook Google+ Twitter

Na co zwrócić uwagę, szukając pracy?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-04-20 09:12

Codziennie w wielu portalach internetowych, w gazetach ukazują się setki ogłoszeń. Jak wybrać spośród nich te, które nie tylko będą spełniały nasze oczekiwania, lecz także będą bezpieczne?

Jest kilka elementów, które świadczą o dobrze napisanym ogłoszeniu o pracę. Na co powinno się zwrócić szczególną uwagę podczas przeglądania ofert? Jakich ofert poszukujący pracy powinni się wystrzegać?

Przede wszystkim naszą czujność powinien rozbudzić brak nazwy firmy bądź agencji doradztwa personalnego poszukującej pracowników w imieniu pracodawcy. Należy również zwrócić uwagę na dane kontaktowe pracodawcy. Nie wróży niczego dobrego podanie jedynie darmowego adresu e-mail lub numeru telefonu komórkowego. Niewiarygodne mogą być także te ogłoszenia, które są skonstruowane w taki sposób, że aby dowiedzieć się czegoś więcej, trzeba zadzwonić pod płatny numer, zamówić broszurę czy wysłać list ze znaczkiem zwrotnym. Z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać, że jest to metoda na wyłudzenie pieniędzy.

Z dużą ostrożnością należy również podchodzić do ogłoszeń, które nie precyzują jasno wymagań wobec kandydatów ani nie określają obowiązków na danym stanowisku pracy. Powinna nas też zastanowić obietnica wyjątkowo atrakcyjnych zarobków, jeśli
w ogłoszeniu nie sprecyzowano wymagań stawianych wobec kandydatów do pracy.

Jeżeli szukamy pracy za granicą, powinniśmy zwrócić uwagę, czy ogłoszenie podaje numer certyfikatu agencji zatrudnienia. Wykaz certyfikowanych polskich agencji zatrudnienia można znaleźć na stronie internetowej www.kraz.praca.gov.pl.

Za

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.