Facebook Google+ Twitter

Na Czantorię wjedziemy trzy razy szybciej

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-08-29 12:59

To już ostatnie dni funkcjonowania starej Kolei Linowej na Czantorię. Teraz zastąpi ją nowoczesna i trzy razy szybsza kolejka, która na górę będzie mogła wywieźć nawet 2 tys. turystów na godzinę.

Od trzech lat ciągle coś się zmienia. - Gdybyśmy nic nie robili, turyści uciekaliby nam na Słowację - mówi Czesław Matuszyński, prezes Kolei Linowej Czantoria.

fot. Dziennik ZachodniPo mniejszych inwestycjach teraz przeszedł czas na najbardziej kosztowną - wymianę starej kolejki. Ta, która teraz wozi ludzi, została oddana do użytku w 1967 roku i coraz częściej się psuje. Ale z tym koniec. W poniedziałek krzesełka staną i rozpocznie się rozbiórka kolejki. Potem w miejscu staruszki helikopter ustawi piętnaście nowych przęseł, robotnicy rozciągną liny i złożą nowe krzesełka.

Nowa kolejka będzie najnowocześniejszą w Beskidach. Obecnie podwójne krzesełka wyjeżdżają na Czantorię w 15 minut. Nowe, poczwórne, z wygodnymi kanapowymi siedziskami, będą wywoziły turystów w 5 minut. Turyści nie będą narzekać na problemy z wsiadaniem i wysiadaniem, bo kanapy bardzo znacznie zwolnią na początku i końcu trasy. Inwestycja pochłonie około 14 mln zł. Budowa zakończy się najprawdopodobniej do końca listopada, a kolejka powinna ruszyć 1 grudnia.

- Żal tej kolejki, ale już się wysłużyła - przekonuje Czesław Matuszyński. Staruszka nie pójdzie jednak jeszcze na złom. Do Kolei Linowej Czantoria już zgłosiły się trzy firmy gotowe kupić dwuosobowe krzesełka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gorąco polecam wyjazd na Czantorię. W słoneczny dzień można podziwiać przepiękna panoramę Polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.