Na czele bez zmian - podsumowanie 12. kolejki ekstraklasy

Po minionej już, rozgrywanej od czwartku do soboty 12. kolejce piłkarskiej ekstraklasy na czele tabeli bez większych zmian. Wygrała Wisła, w bezpośrednim meczu z Ruchem zwycięstwo odniosła Legia. Na czwarte miejsce awansował poznański Lech.

KGHM Zagłębie Lubin - Polonia Bytom 2:0 (0:0)
W pierwszym meczu 12. kolejki piłkarskiej ekstraklasy w czwartkowy wieczór drużyna nowego selekcjonera polskiej kadry, Zagłębie Lubin spotkało się ze spisującą się nadzwyczaj dobrze w rundzie jesiennej Polonią Bytom. W pierwszej części spotkania sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. W drugiej połowie także niewiele się działo. Wszystko zmieniło się w 76. minucie, kiedy po uderzeniu Łukasza Hanzela piłka odbiła się od słupka - uderzyła w plecy Skabę i wpadła do bramki. Podopieczni Smudy poszli za ciosem - niespełna pięć minut później Traore precyzyjnym strzałem tuż przy słupku z ok. 18 metrów ustalił wynik spotkania na 2:0.

Cracovia Kraków - PGE GKS Bełchatów 0:1 (0:0)
W pierwszym piątkowym spotkaniu 12. kolejki ekstraklasy Cracovia Kraków przegrała na stadionie w Sosnowcu z PGE GKS Bełchatów 0:1. Pierwsza połowa spotkania stała na niskim poziomie. Żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć realnego zagrożenia pod bramką przeciwnika. Tuż po przerwie goście zdobyli bramkę. Z prawego skrzydła w pole karne zagrał po ziemi Tomasz Wróbel, a Maciej Korzym przyjął piłkę i z bliskiej odległości pokonał Marcina Cabaja. Tym samym Cracovia, która ostatnio w lidze wygrała w czwartej, sierpniowej kolejce, na komplet punktów musi czekać dalej.

Lech Poznań - Śląsk Wrocław 1:0 (1:0)

Występujący w roli gospodarza Lech jedynego gola zdobył w 37. minucie. Bramkę strzelił
kapitan Kolejorza Bartosz Bosacki z problematycznego rzutu karnego po rzekomym faulu Piotra Celebana na Robercie Lewandowskim. W drugiej połowie tempo meczu nieco siadło, ale to Śląsk był bliższy strzelenia gola. Doskonałych sytuacji nie wykorzystali Mariusz Pawelec i Celeban. Spotkanie było typowym meczem twardej, momentami ostrej walki, ale efektownych było akcji jak na lekarstwo.