Facebook Google+ Twitter

Na czyjej ziemi stoi Stadion Narodowy - Chowańczaków czy państwa?

Ministerstwo Infrastruktury podtrzymuje, że grunt pod Stadionem Narodowym należy do Skarbu Państwa. Tym samym drugi raz odrzuciło roszczenia rodziny Chowańczaków, którzy domagają się zwrotu 10 hektarów terenu.

 / Fot. Happa/CC BY-SA 3.0Jak informuje RMF24, Ministerstwo Infrastruktury utrzymuje, że rodzina utraciła prawo do gruntu w 1945 roku, na mocy dekretu Bieruta.

Joanna Modzelewska, pełnomocniczka rodziny Chowańczaków, zapowiedziała, że zaskarży decyzję ministerstwa. Według niej zostało złamane prawo. Z kolei Ministerstwo Infrastruktury zapewnia, że teren, na którym wybudowano Stadion Narodowy, był obszarem użyteczności publicznej. Temat jest dla nich zamknięty.

Z kolei RMF24 dowiedziało się, że resort nie dysponuje dowodami w postaci map z planem zagospodarowania przestrzennego.

Źródło:
RMF24Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Skoro majątki Państwowe, nawet te od 200 i więcej lat stały się kościelne na drodze administracyjnej destrukcji państwa dokonywanej przez kolejnych wybrańców to i Chowańczakom się należy. Uważam, że należy w końcu jasno powiedzieć, że reforma rolna była nielegalna i odebrać mienie, które w wyniku przestępczej działalności PRL niesłusznie wzbogaciło małopatriotyczne warstwy chłopskie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.