Facebook Google+ Twitter

Na Dolnym Śląsku powstanie inkubator energii odnawialnej

W Świdnicy w województwie dolnośląskim powstanie inkubator technologiczny energii odnawialnej. O utworzenie owego inkubatora starają się: władze województwa, Politechnika Wrocławska, miasto Świdnica oraz Centrum Wspierania Biznesu.

 / Fot. Herb Świdnicy Inkubator ma ułatwić realizowanie marzeń konstruktorów, ale i młodych ludzi kończących uczelnie techniczne i chcących swój los wziąć w swoje ręce
- powiedział dla Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy. - Warto pamiętać, że jedno miejsce pracy w innowacyjnej firmie generuje nawet pięć nowych stanowisk pracy w usługach wysokich technologii. To również szansa na rozwój cywilizacyjny miasta i regionu.

Według pomysłodawców wszelkie związane z inkubatorem pomieszczenia do produkcji, usług, projektowania, przeprowadzania badań, laboratorium, prototypownią, salami konferencyjnymi, wystawienniczymi oraz szerokopasmowym dostępem do internetu, powstaną do 2010 r. Młodzi ludzie będą mogli liczyć na fachową pomoc ekspertów z Politechniki Wrocławskiej oraz na pomoc finansową, bez której w dzisiejszych czasach nie można się obejść.

Oprócz kształcenia i zatrzymania młodych przedsiębiorców w kraju, inkubator stawia sobie za główny cel przyciąganie nowych inwestorów do Świdnicy oraz na Dolny Śląsk.

- Świdnica przystępuje do nielicznego jeszcze grona miejsc, dzięki którym Dolny Śląsk może stać się regionem wiedzy. Nie poprzez deklaracje, a działanie - mówił prof. Tadeusz Luty, rektor Politechniki Wrocławskiej. - Pokażemy inwestorom, że Świdnica i Dolny Śląsk to doskonałe zaplecze badawcze, naukowe i innowacyjne. Dajemy również sygnał młodym ludziom, że tu można realizować pomysły z głową.

Projekt oraz budowa inkubatora sfinalizowana zostanie m.in. ze źródeł Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Oprócz wspomnianych już polskich partnerów wiodących miasto może liczyć na partnerów międzynarodowych - Politechnikę Lwowską oraz Duński Instytut Technologiczny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Młody Człowieku!
Popularyzowanie tego typu przedsięwzięć jest ze wszech miar porządane. Oby tylko taką potrzebę zauważyli decydenci. Bo tego typu inkubatory są potrzebne nie tylko na Śląsku, ale w całej Polsce. Młodym ludziom, gdyby podano pomocną rękę, podczas wkraczania na pierwszy stopień zawodowej drabiny - napewno więcej znalazłoby się ich na jej szczycie. Brońcie dzielnie dobrego pomysłu!
Serdecznie Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest to niezwykle perspektywiczna i przyszłościowa sprawa. Taką problematyka zajmuje się także warszawska firma BMB Promotion która organizuje m.in. sympozja, seminaria i wyjazdy zagraniczne poświęcone technologiom energii odnawialnej. http://www.gminy.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.