Facebook Google+ Twitter

Na "Dwa monologi" zaprasza warszawski Teatr Druga Strefa

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-12-15 20:02

Dwa Monologi to dwa zaproszenia dla widza gotowego na głębię i wrażliwość ponad poziom prostej rozrywki, która rozpieszcza. To wyzwanie do poznania intymnego życia dwóch kobiet, z którymi nikt nie chciałby się zamienić miejscami i do zmierzenia się z tematami, które niby nie są tabu w naszej kulturze ale jednak wolimy o nich nie rozmawiać. Arnold Wesker udowadnia, że boimy się wtedy, gdy nie znamy.

Sir Arnold Wesker "Dwa monologi": "Wyprzedaż" i "Co się właściwie stało z Betty Lemon"

„Wyprzedaż” jest poruszającym studium psychologicznym nauczycielki, która po 25 latach zostaje zostawiona przez męża. Poznajemy jej walkę z dotychczasową rutyną i próby wypełnienia pustki w życiu, które dotąd uważała albo może raczej chciała uważać za udane. To historia o zależnościach i przywiązaniach, w które nieświadomie wkraczają kobiety w kulturze patriarchatu. Budzi ona silną refleksję nad pojęciem samotności powstałej z przymusu a nie z wyboru. Zmagania bohaterki nie zawsze są proste i przyjemne ale inspirują każdego, niezależnie od stanu cywilnego czy płci.

 / Fot. mat.prasowe„Co się właściwie stało z Betty Lemon” to wieczór z życia energicznej staruszki. Przykuta do wózka inwalidzkiego, u kresu życia, nie poddaje się jednak rozpaczy tylko wspomina przeszłość. Nie czyni z tego zajęcia smutnej konieczności dla kogoś, przed kim nie ma już żadnej przyszłości tylko rozrywkę z wyboru. Ma przecież i plany. W końcu wybrano ją niepełnosprawną kobietą roku i ma przygotować przemówienie. Betty Lemon w swych refleksjach na temat świata potrafi być kwaśna jak cytryna ale ma taki dystans do siebie samej i dowcip, które przypominają jak wartościowe jest życie i że zawsze warto się nim cieszyć.


Reżyseria i scenografia:
Sylwester Biraga
Występują:
Hanna Konarowska
Halina Chrobak

Premiera 18 grudnia 2010 godz. 20.00
Pozostałe spektakle w grudniu: 19, 20 godz. 20.00
i w styczniu: 5, 6, 20, 21, godz. 20:15

Teatr Druga Strefa
ul. Magazynowa 14A
02-652 Warszawa
http://www.teatrdrugastrefa.pl/index.html
tel: +48 / Fot. mat.prasowe 606 295 607 begin_of_the_skype_highlighting              606 295 607      end_of_the_skype_highlighting

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.