Facebook Google+ Twitter

Na e-dzienniku zarabiają pieniądze. Płacą rodzice

Rodzice, którzy chcą sprawdzić oceny dziecka przez internet, korzystając - jak się hucznie mówiło - z dużego ułatwienia, za te ''wygody'' musza płacić. Zdaniem ministerstwa edukacji: - To bezprawne.

Rodzice dzieci różnych szkół alarmują, że za możliwość sprawdzenia ocen swoich dzieci w dzienniku elektronicznym musza płacić.

Rodzic ucznia gimnazjum musiał zapłacić 20 zł - czytamy na portalu zyciewarszawy.pl. Wielu rodziców się niepokoi. Problem jest o wiele poważniejszy, ponieważ wprowadzenie opłat za dostęp do ocen dziecka może spowodowac nierówne traktowanie. Nie wszystkich bowiem stać na dodatkowy wydatek.

Anna Iwanowska, z firmy Librus, która w dziesięciu warszawskich szkołach wprowadziła e-dzienniki tłumaczy fakt opłat za korzystanie z e-dziennika, jako dobrowolny wybór. Osoby, które nie chcą płacić moga udać sie doszkoły i tam dowiedziec się o postepach swojej pociechy.

- To opłata dobrowolna, opłata za dostęp do danych. Gdy rodzic nie chce skorzystać z tej opcji może sprawdzić oceny dziecka na miejscu w szkole - tłumaczy Anna Iwanowska, z firmy Librus, która w kilkudziesięciu szkołach stolicy wprowadziła e-dzienniki.

Źródło: zyciewarszawy.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.