Facebook Google+ Twitter

Na emeryturze trzeba być aktywnym! Seniorzy na galowo

Na obchody Światowego Dnia Seniora panie przybyły w eleganckich garsonkach, a panowie obowiązkowo w garniturach i krawatach.

Najaktywniejszych związkowców srebrnymi odznakami uhonorował wiceprzewodniczący Zarządu Okręgowego PRERiI w Lublinie Stanisław Miciuk. / Fot. Jerzy KirzyńskiRazem z emerytami i rencistami powiatu łukowskiego świętowali przedstawiciele starostwa, urzędu miasta, goście z Lublina.

Najaktywniejsi w działalności społecznej, związkowej otrzymali srebrne odznaki.

- Słowa uznania należą się wszystkim tym, którzy wkładają wiele serca i sił w codzienną pracę na rzecz naszej emeryckiej społeczności - powiedział przewodniczący Zarządu Rejonowego w Łukowie Ryszard Dragun.

– Władzom samorządowym dziękuję, że pamiętają o nas nie tylko w związku z Z minirecitalem wystąpiła Maria Wajrak. / Fot. Jerzy KirzyńskiEuropejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

Spotkanie było okazją do złożenia podziękowań, życzeń dobrego samopoczucia. Wszyscy chętnie śpiewali, tańczyli, wspominali.

Pogaduchy / Fot. Jerzy Kirzyński- Swoim młodszym sąsiadom, znajomym tłumaczę, że po odejściu na emeryturę czy rentę nie powinni siedzieć w domu, przy telewizorze - dodaje przewodnicząca Klubu Seniora „Promyk nadziei” Zofia Polak. - Mogą wykorzystać nadmiar czasu na odnowienie starych przyjaźni, cieszyć się wspólnie spędzonym dniem. Wysłuchać siebie nawzajem.

Każdy z nas potrzebuje przynależności do wspólnoty. Towarzyskiej, religijnej.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Emeryci powinni być aktywni, teraz mają czas na realizację swoich planów i marzeń.
Jednakże wielu z nich pozostaje w swoich domach, unikając kontaktu z rówieśnikami czy o wiele młodszymi od siebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzeba. Emeryci rosną w siłę. Coraz większa to rzesza sprawnych fizycznie i umysłowo ludzi. Wyż demograficzny lat 50 bije teraz rekordy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.