Facebook Google+ Twitter

Na Euro 2012 autostrad nie będzie? Nowak: Mówiłem, że się nie uda

Nie pojedziemy nowymi autostradami na Euro 2012. Na dokończenie kluczowych odcinków A1 oraz A4 nie ma już najmniejszych szans. Minister Nowak wyraził ubolewanie z tego powodu.

AOW Wrocław / Fot. Fot. Marek Bachorski-RudnickiWedług ministra transportu, Sławomira Nowaka, nie ma już żadnych szans, aby ważne odcinki na A1 i A4 zostały oddane w użytkowanie na czas trwania Euro. Minister twierdzi, ze z tego powodu jest mu niezmiernie przykro – jak czytamy na wprost.pl

- Dzisiaj przyznaję i boleję nad tym faktem i też mogę przeprosić, że odcinki A1 i A4 nie będą gotowe na Euro 2012 - oświadczył Nowak na konferencji prasowej. Zapewnił, że resort dokłada wszelkich starań, aby chociaż A2 była przejezdna na mistrzostwa.

Jednak A2 również stoi pod znakiem zapytania z powodu kłopotów z dotrzymaniem terminów pomiędzy Strykowem a Konopą. Niestety, silny mróz pokrzyżował budowlańcom plany i w tej chwili robota stoi w miejscu.

- Boleję nad faktem, że nasze bardzo ambitne - moim zdaniem już wtedy zbyt ambitne - plany o możliwości uzyskania przejezdności na tych wszystkich odcinkach do czerwca 2012 r. nie będą zrealizowane - nadmienił szef resortu.

Według rządowych planów na Euro 2012 miało być 3 tysiące kilometrów dróg – autostrad i dróg ekspresowych. Niestety, nie powstanie przed mistrzostwami wiele odcinków kluczowych, w tym odcinek A1 Stryków-Pyrzowice. Pod znakiem zapytania stoją również A1 Toruń-Stryków oraz A4 Kraków-Rzeszów. Eksperci oceniają, że drogi te uda się ukończyć na jesieni 2012.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.