Na Euro 2012 królują zmiennicy. Czy Smuda wyciągnie wnioski?

Starcie Hiszpania - Włochy na Euro 2012 to kolejny dowód na to, że trafione zmiany w trakcie meczu, mogą przesądzić o jego losach. Niestety w spotkaniu z Grecją, Franciszek Smuda o tym zapomniał.

Sonda

Który zawodnik nie powinien zagrać z Rosją?

Na Euro 2012 królują zmiennicy. Czy Smuda wyciągnie wnioski? / Fot. PAP/EPA/OLIVER WEIKENTen artykuł piszę po meczu Hiszpania - Włochy, w którym bramkę na 1:0 dla Squadra Azzurra zdobył Antonio Di Natale, wprowadzony na boisko... 4 minuty wcześniej. To nie pierwsza tak niezwykła zmiana na polsko-ukraińskim Euro 2012. Turniej jeszcze na dobre się nie rozpoczął, a już zachwycili nas zawodnicy "oderwani" od ławek rezerwowych.

W meczu polskiej grupy Rosja - Czechy furorę zrobił Roman Pawluczenko. Chociaż na murawie pojawił się dopiero w 73. minucie, to już 360 sekund później asystował przy golu na 3:1. Na dodatek 8 minut przed ostatnim gwizdkiem, przedryblował całą defensywę Czechów i pięknym strzałem posłał piłkę w okienko bramki strzeżonej przez Petra Cecha.

Podobnie było w meczu Polska - Grecja. Nasi rywale nie mieli nic do powiedzenia, aż do momentu, gdy na boisko wybiegł Salpingidis. Grek już po 5. minutach zdobył bramkę wyrównującą, a w 71. min wywalczył rzut karny. Na dodatek strzelił również gola na 2:1, ale jego kolega był na minimalnym spalonym. O wyczynie polskiego rezerwowego Przemysława Tytonia nie wspomnę, ponieważ tę zmianę wymusiła czerwona kartka. Jednak jego postawa doskonale wpisuje się w ramy bieżącego Euro.

We wspomnianym meczu Hiszpania - Włochy, nie tylko Di Natale pokazał, ile warta jest trafiona zmiana. Hiszpanom zwycięstwo mógł zapewnić Fernando Torres, który z łatwością mijał zmęczonych obrońców rywala. Napastnika Chelsea zawiodła jednak skuteczność.