Facebook Google+ Twitter

Na Facebooku wzywał do zamieszek. Dostał 3 lata więzenia

28 października Philip Scott Burgess usłyszał wyrok: 3 lata więzienia za podburzanie do nienawiści rasowej. Gdzie dopuścił się tego czynu? Na Facebooku.

 / Fot. GuardianW internecie można pisać wszystko. Bezkarnie i anonimowo - tak uważają internauci, którzy pozwalają sobie na wulgarne bądź ordynarne komentarze. Czy rzeczywiście tak jest? Jak podaje Thenextweb, coraz więcej ludzi zostaje aresztowanych za pisanie w internecie nieprzemyślanych i niemądrych rzeczy.

9 sierpnia, tego samego dnia, kiedy w Londynie rozpoczęły się demonstracje, 22-letni Brytyjczyk opublikował na Facebooku apel, w którym wzywał do uczestnictwa w zamieszkach na tle rasowym. Przez kilka następnych dni, aż do aresztowania, do którego doszło 16 sierpnia, zamieszczał w internecie obraźliwe, napastliwe, pełne nienawiści komentarze, podburzające do buntu przeciwko grupom etnicznym.

W tym czasie w namierzenie i zidentyfikowanie przestępców, odpowiedzialnych za organizację zamieszek w centrum Wielkiej Brytanii, zaangażowanych było niewielu policjantów. Szczęśliwie, udało się ująć sprawców. Jednym z nich był Phillip Scott Burgess.

Policja żywi nadzieję, że wyrok Brytyjczyka zniechęci kolejne osoby, którym przyjdą do głowy podobne pomysły. A Wy jak myślicie?


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Gerarad Stenc
  • Gerarad Stenc
  • 01.11.2011 09:18

Pobożne życzenia! Dwa państwa świata bezkarnie zabijają ludzi, bez wyroku sądowego.W imię walki z terroryzmem./Ciekawe/ Wojny wywoływane są dla podboju/ropa/ i poprawy koniunktury gospodarczej.Dobrze mieszkać w Polsce! Bez wojny od 22 lat tracimy majątek narodowy,a zadłużenie wzrosło do niebotycznych wielkości! Coś za coś! Ale czemu tak drogo?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram! Kiedy u nas prawo będzie przestrzegane? Prawo do wolnosci slowa i swobody wypowiedzi nie moze byc, a najczęsciej jest, traktowane jako prawo do znieważania, znieslawiania i popelniania iprzestepstw, wyzwisk, epitetow brutalnych napaści oraz innych zachowń pozbawionych elemetarnej kultury

Komentarz został ukrytyrozwiń
martin
  • martin
  • 01.11.2011 07:35

Wszędzie można natrafić na podrzegaczy i osoby lubiące bałagan i awantury

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie liczy się kolor skóry, tylko to czy się jest dobrym człowiekiem czy nie.
Rodziców i koloru skóry się nie wybiera.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.