Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18439 miejsce

Na ferie do Szczawnicy

Współautorzy: Ewa Żuchowska

Szczawnica i jej okolice to jedno z najpiękniejszych zakątków na mapie Polski. O tym, dlaczego warto pojechać do tej urokliwej miejscowości opowiada nam Grzegorz Niezgoda - Burmistrz Miasta.

Turyści w Szczawnicy / Fot. UM SzczawnicaJacek Andrzej Kwiatkowski: Szczawnica - Tu warto być! Ale dlaczego?
Grzegorz Niezgoda: - Po pierwsze zdrowie, po drugie wypoczynek, po trzecie niezapomniane wrażenia. Czego można chcieć więcej. Odwiedzający nas goście znajdują bowiem w Szczawnicy dokładnie to, czego szukają. Dla osób lubiących spokojny tryb spędzania wolnego czasu polecamy ścieżki zdrowia, szlaki turystyczne o małym stopniu trudności, wędkarstwo, kameralne imprezy kulturalne, spacer promenadą oraz kompleksowe zabiegi spa czy odnowy biologicznej. Dla tych osób, gdzie rządzi adrenalina, to doskonałe miejsce do raftingu, narciarstwa alpejskiego na trasach z homologacją FIS, paralotniarstwa, kajakarstwa, górskich tras rowerowych, oraz szlaków turystycznych o wysokim stopniu trudności. Dodatkowo dla każdego ogromna porcja zdrowia jak na prawdziwe uzdrowisko przystało.

Co jest największym atutem miasta i okolic w sezonie zimowym?
- Zima to głównie narty i doskonale przygotowane stoki zapraszają zarówno amatorów białego szaleństwa, jak również wytrawnych narciarzy. Polecam również nowocześnie i kompleksowo wyposażone sanatoria, gdzie poprawić można zdrowie i urodę oraz tradycyjne góralskie karczmy, w których apetyt zawsze dopisuje. Wieczorami natomiast dobrej muzyki posłuchać można w „Muzycznej Owczarni”, gdzie systematycznie koncertują m.in. Nigel Kennedy, Hanna Banaszak czy Jarek Śmietana.

Wielu turystów i narciarzy było tutaj wcześniej. Co nowego znajdą po przerwie?
- Szczawnica przez ostatnie lata zmienia się bardzo dynamicznie i z roku na rok zaskakuje odwiedzających ją gości. W tym roku największą atrakcją uzdrowiska jest najdłuższa w Polsce promenada spacerowa wzdłuż potoku Grajcarek. Jej uroczyste otwarcie planowane jest na weekend majowy, ale już teraz można poić się wrażeniami podczas spaceru, zwłaszcza nocą. Kolejną niespodzianką czekającą na turystów w najbliższym czasie będzie całkowicie zmodernizowany Park Dolny oraz ul. Zdrojowa z Placem Dietla, których projekty robią naprawdę ogromne wrażenie.

Więcej informacji: NajlepszeImprezy.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.