Facebook Google+ Twitter

Na ferie do Szczyrku!

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-01-31 22:38

Kolejne grupy uczniów mają ferie zimowe. Wiele z nich postanowiło ten czas spędzić w górach. Bo czy może być gdzieś piękniej o tej porze roku? Nie trzeba od razu ruszać w Alpy. Nasze polskie góry również dostarczają mnóstwo wrażeń.

Pod okiem instruktora na Polanie Zieleńskiej. / Fot. Ewa Krzysiak/ks. Jan ByrtO tym jak przyjemnie można spędzić ferie zimowe przekonały się dzieci i młodzież, która przyjechała na zimowisko do Parafii Ewangelickiej w Szczyrku. W tym miejscu postanowiono połączyć narty ze Słowem Bożym. Wbrew pozorom nie ma tu sprzeczności. Bowiem spotkaniu przyświecała myśl przewodnia Apostoła Pawła z 1 Listu do Koryntian: "Tak biegnijcie abyście nagrodę zdobyli."

Jak wyglądał przykładowy dzień w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku? Rozpoczynał się śniadaniem i modlitwą. Po nich wszyscy ubierali się w ciepłe ubrania, na głowy wkładali kaski, a na kurtki odblaskowe kamizelki i wyruszali na stoki. Przy wyciągu narciarskim (np. na Polanie Zieleńskiej), czekał już na nich instruktor, który uczył bezpiecznej jazdy na nartach. Osoby, które miały dobrze opanowaną tę umiejętność szalały na całego. Niektórzy zjeżdżali po sześćdziesiąt razy, a i tak nie mieli dosyć. Ale zabawę trzeba było przerwać i wrócić na smaczny obiad, który został spożyty w oka mgnieniu.

Zimowisko w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku. / Fot. ks. Jan Byrt Po obiedzie była chwila wytchnienia, a później odbywały się w kościele zajęcia biblijne, które trwały do kolacji. Nauczyciele opowiadali o wspaniałym Bożym "zawodniku", którym był Eliasz. Zainspirowani tą postacią uczestnicy zimowiska uczyli się wytrwałości i posłuszeństwa Bogu. Poznawano również świadectwa wiary wielkich współczesnych sportowców.

Ksiądz Jan Byrt przypominał zgromadzonym na sali - "Jeśli chcemy osiągnąć nagrodę, to należy Zimowisko w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku. / Fot. ks. Jan Byrtsłuchać Boga i chodzić Jego drogami."

Dzieci i młodzież tak mówiła o spędzonym tu wolnym czasie: "Było cudownie", "Podobało mi się", "Tutaj nauczyłem się jeździć na nartach", "Przyjadę na następne zimowisko..."

A co na ten temat powiedział ksiądz Jan Byrt w rozmowie z Wiadomościami24? - To było cudowne, błogosławione zimowisko. Jesteśmy za nie wdzięczni Panu Bogu, który obdarował nas nie tylko śniegiem i bardzo przyjaznymi nam ludźmi, ale też wspaniałymi, wspólnymi chwilami ze Słowem Bożym! Do życzliwych ludzi, których Bóg nam dał należy ośmiu wolontariuszy z parafii, którzy poświęcili swój czas na tym obozie zimowym i właściciel wyciągu pan Władek Procner, który dał nam zniżki, sprawiając tym samym dzieciakom wiele frajdy! Dziękujemy za wszystko!


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ja go nie umieściłam:) To pytanie do Wydawcy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.