Facebook Google+ Twitter

Na forum Naszej-klasy.pl gimnazjaliści ubliżają belfrom!

Nasza-klasa.pl to miejsce, w którym znajdziesz swoich szkolnych znajomych - tak reklamują pomysłodawcy najbardziej znany w ostatnim czasie polski portal społecznościowy. Czy wiedzą, w jakim celu jest wykorzystywany przez niektórych uczniów?

screen nasza-klasa.pl / Fot. nasza-klaa.plJako użytkownik portalu Nasza-klasa.pl otrzymałem zaproszenie na forum gimnazjum nr 3 w Opolu. Niejaki Mateusz tak opisuje "najwspanialsze" przypadłości swojego byłego dyrektora: "Ze świeższych przytrafień dyra to może zainteresować, że dostał w pysk po dyskotece. Pamiętam jak na lekcji chemii wylał kwas na ławkę, albo podpalił sobie rękaw od garnituru".

Po przeczytaniu tej wypowiedzi osoby, teoretycznie przynajmniej, już dorosłej rozpocząłem gorączkowe poszukiwania kolejnych wulgarnych i nie zawsze dowcipnych wypowiedzi absolwentów opolskich szkół. O dziwo nie zauważyłem wypowiedzi uczniów danej szkoł, która byłaby wulgarna w stosunku do nauczycieli, nie licząc jednego ucznia Gimnazjum nr 1 w Opolu, który w taki sposób odpowiada swojemu koledze na pytanie, co się zmieniło w szkole: "W gimnazjum nic się nie zmieniło tylko Ł. (tu nazwisko nauczycielki) wku...".
Zaś inny uczestnik rozmowy, Marek, tak podsumowuje swoją edukację w gimnazjum: "Nie szło się tam, by się czegoś nauczyć, tylko żeby pójść z kumplami na fajkę, czy na browara".

 / Fot. screen z hhtp://www.nasza-klasa.plNie chcąc być posądzonym o to, że przedstawiam przykłady tylko ze stolicy polskiej piosenki, postanowiłem przeszukać fora szkół w innych miastach. Nie musiałem długo szukać, by Wypowiedź gimnazjalisty z opolskiego gimnazjum. / Fot. screen nasza-klasa.plnatknąć się na specjalnie założony temat dotyczący nauczycieli. Było to forum gimnazjalistów z zakopiańskiego gimnazjum nr 2. W jednej z pierwszych wypowiedzi Justyna wspomina, jakie żarty jej klasa fundowała swojej wychowawczyni:
"To był chyba piątek - 2 ostatnie lekcje polskiego, każdy chciał iść do domu. Sama wychowawczyni zasypiała na lekcji... i ktoś wpadł na pomysł, żeby coś przed 2 lekcją wsypać naszej ulubionej profesor do kawy tak, żeby nas zwolniła do domu... było ciekawie. Każdy tylko wyczekiwał momentu, w którym miało się coś stać: czy zaśnie całkowicie, a może zostanie w toalecie na dobre 30 minut?"

Paweł opowiada, jak to on i jego klasa "wykończyła" uczącego go księdza: "Wykończyliśmy księdza, który już nerwowo nie wytrzymał na lekcjach religii z naszą klasą. Tyle razy lądowaliśmy u dyrektora - oczywiście nic nie pomogło".

W innym poście dodaje: "Biedny ksiądz Kazio, który prawie dostał po łbie kubeczkiem z wodą postawionym na niedomkniętych drzwiach".
Michała wciąż bawi to, że jego klasa zdemolowała jedne z drzwi do sali lekcyjnej: "A zgadnijcie, skąd wzięła się deseczka wzmacniająca zamek w sali nr 18? Kiedyś nie chciało nam się złazić na dół po kluczyk i załatwiliśmy to "ręcznie", a właściwie "nożnie"..."

Maciek rozpamiętuje sytuację, po której wezwana została policja: "Mój rocznik (2000-2003) rozpuścił w klasie gaz policyjny w szafie. I biedny pan Ś. tak się źle poczuł, że odwołał nam lekcję matematyki. Oczywiście nie obyło się bez policji".

Wypowiedź gimnazjalisty z opolskiego gimnazjum. / Fot. screen nasza-klasa.plNiestety, większość obrażanych osób nie reaguje bądź nie chce reagować na takie zachowanie swoich byłych lub obecnych uczniów. Czasami jednak o groźbach karalnych czy pomówieniach, opisywanych na forach Naszej-klasy.pl informowana jest policja. Maciej Pajęcki, dyrektor działu obsługi użytkownika Naszej-klasy.pl w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" informuje o zainteresowaniu policji tą sprawą: - Dostajemy zapytania od organów ścigania, w tym postanowienia z prokuratur dotyczące konkretnych użytkowników. To od kilku do maksymalnie kilkunastu spraw tygodniowo, co w skali blisko 12 milionów użytkowników stanowi niewielką liczbę. Wynika to zapewne z faktu, że użytkownicy, wypowiadając się na łamach naszego serwisu, czasem naruszają dobra innych osób, a internet daje im przeświadczenie o anonimowości i bezkarności. Jednak pokrzywdzeni znają swoje prawa, często składają na policji bądź w prokuraturze zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Pragnę podkreślić, że każdy, kto dopuści się tego typu przestępstwa, nie może czuć się bezkarny i anonimowy. Z tego powodu przestrzegałbym użytkowników przed zbyt pochopnym wypowiadaniem się w sposób, który może być odebrany jako groźba bądź pomówienie. W związku z takimi sprawami, na podstawie obowiązujących przepisów, mamy prawny obowiązek udzielenia odpowiedzi odpowiednim organom, bo każda wypowiedź użytkownika może posłużyć w sądzie za dowód w sprawie.

***
Komentarz: - Użytkownicy Naszej-klasy.pl złamali istniejące do tej pory pewnego rodzaju tabu. Uczniowie nie wypisują już niczego anonimowo, tylko pod własnym nazwiskiem. Opisywanie śmiesznych przeżyć z czasów szkolnych, wcale nie musi być śmieszne dla głównego bohatera tych opowieści. Jeżeli nie potrafisz uszanować prywatności innych, to pamiętaj, że z wspaniałych wspomnień, które opisujesz w internecie, możesz mieć, niezbyt już piękne z rozprawy sądowej! Takie wypowiedzi, na szczęście, to tylko mały procent z wszystkich postów. Wielu nauczycieli może przeczytać bardzo ciepłe słowa dotyczące swojej osoby. Wielu uczniów organizuje też rankingi na najlepszego nauczyciela czy też przytacza najśmieszniejsze wypowiedzi swoich szkolnych przewodników.

PS cytaty z Forum Naszej-klasy.pl zachowane w pisowni oryginalnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Tytuł nie pasuje do artykułu, ale plusa daję +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też popieram...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za Jagną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ubliżanie to chyba za mocne słowo patrząc na podane przez Ciebie cytaty.
Są to raczej wspomnienienia mało wybrednych żartów ówczesnej (obecnej) gównażerii.
Choć pojawiły się na naszej klasie to brak im klasy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.