Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24726 miejsce

Na froncie nauki

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-02-07 18:09

Spółka Can’t Stop Games, współzałożyciel multimedialnego klastra Creativro, została oficjalnym członkiem Polskiego Towarzystwa Badania Gier. PTBG to pierwsze naukowe towarzystwo ludologiczne w Polsce.

Towarzystwo skupia twórców, naukowców i studentów z wielu uczelni, którzy zajmują się szeroko pojętą problematyką gier - zwłaszcza RPG i komputerowych.

Celem PTBG jest popularyzowanie i rozwijanie wiedzy o grach, zarówno w ujęciu teoretycznym (interdyscyplinarnie i od strony nauk szczegółowych), jak i praktycznym (tworzenie i rozpowszechnianie oraz zastosowania dydaktyczne).

Towarzystwo organizuje - samodzielnie i we współpracy z instytucjami naukowymi - spotkania i panele naukowe oraz inne imprezy związane z badaniem gier. Ma zamiar upowszechniać i wydawać powstające w Polsce ludologiczne prace naukowe.

PTBG propaguje ideę gier jako formy twórczego wykorzystania czasu, zamierza przedkładać władzom oświatowym wnioski dotyczące zastosowania gier w dydaktyce oraz projektować zainteresowanie nimi m. in. za pośrednictwem Internetu. Towarzystwo zajmuje również stanowisko w sprawach publicznych dotyczących gier.

Od 2005 roku PTBG organizuje coroczną Międzynarodową Konferencję Naukową “Kulturotwórcza funkcja gier". Od roku 2009 ukazuje się czasopismo "Homo Ludens” - pierwszy ludologiczny periodyk naukowy w Polsce i zarazem oficjalne czasopismo Polskiego Towarzystwa Badania Gier.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.