Facebook Google+ Twitter

Na gali u prezydenta zabraknie premiera i jego zastępców

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-11 09:01

Szesnastu szefów państw i rządów weźmie udział w Warszawie w uroczystościach z okazji 90. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Będą wśród nich prezydenci Gruzji Micheil Saakashwili, Litwy Valdas Adamkus, Ukrainy Wiktor Juszczenko oraz premier Czech Mirek Topolanek. W części obchodów będzie uczestniczyła kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Centralne uroczystości rozpoczną się zmianą wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Następnie na Zamku Królewskim prezydent Lech Kaczyński otworzy wystawę "Dwudziestolecie. Oblicza nowoczesności". W rezydencji polskich królów goście zjedzą lunch.

O godzinie 17 w Pałacu Prezydenckim jego gospodarz wręczy awanse generalskie i odznaczy zasłużonych.
O 19.30 w Teatrze Wielkim rozpocznie się prezydencka gala. Weźmie w niej udział ośmiuset gości z Polski i z zagranicy. W trakcie gali goście wysłuchają pieśni patriotycznych. Następnie przewidziano uroczystą kolację.
W gali nie wezmą udziału najważniejsi przedstawiciele rządu - zabraknie premiera Donalda Tuska i jego zastępców Grzegorza Schetyny oraz Waldemara Pawlaka. Przyjdzie jedynie szef dyplomacji Radosław Sikorski. W Teatrze Wielkim pojawi się były prezydent Aleksander Kwaśniewski, nie będzie natomiast Lecha Wałęsy, który nie został zaproszony.

O godzinie 18 w Teatrze Polskim rozpocznie się koncert "Póki w narodzie myśl swobodna", zorganizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.