Facebook Google+ Twitter

Na Goa rośnie przestępczość

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-12 08:04

Na terenie indyjskiego stanu Goa, najsłynniejszego regionu turystycznego w Indiach, rośnie przestępczość. Minister do spraw turystyki tego terytorium ostrzega, że Goa staje stolicą gwałtów w Indiach.

Szef resortu goańskiej turystyki wystosował specjalny list do centralnych władz policyjnych kraju. Wskazuje w nim, iż na Goa, do którego rokrocznie przyjeżdżają tysiące zagranicznych turystów, znacząco wzrosła liczba przestępstw wobec cudzoziemców.

Niepokój budzi rosnąca liczba gwałtów, a także bezradność oraz bierność policji w wykrywaniu ich sprawców. Nieumiejętność okazywana przez policję w ściganiu przestępców wykazuje jej niekompetencję lub też świadczy o związkach ze światem przestępczym - uważa goański polityk.

Ostrzega jednocześnie, że wraz ze wzrostem przestępczości zacznie spadać liczba przyjeżdżających cudzoziemców, a to odbije się niekorzystnie na gospodarce stanu. Jego rozwój ekonomiczny zależy w dużym stopniu od wpływów z turystyki.

Władze Goa już kilkakrotnie alarmowały, iż rejon staje się miejscem działania gangów rozprowadzających narkotyki oraz organizujących podziemny rynek usług seksualnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.