Facebook Google+ Twitter

Na Golęcinie rusza czwarty sezon

Już 5 kwietnia na stadionie w Lasku Golęcińskim w Poznaniu rozpocznie się kolejny sezon żużlowy. Jeszcze kilka miesięcy temu działalność PSŻ-u stała pod znakiem zapytania. Teraz drużyna przygotowuje się do starcia z Unią Tarnów.

Inauguracja czwartego sezonu już 5. kwietnia. / Fot. Małgorzata MrozekMłody poznański klub żużlowy od początku istnienia borykał się z finansowymi problemami. W drugim sezonie zbierano podpisy pod apelem o dotację do władz miasta. Skorpiony otrzymały pieniądze, jednak zadłużenie wobec zawodników było coraz większe, na tyle, że podczas ostatnich transferów z drużyny odeszła największa gwiazda – Adam Skórnicki. W listopadzie ubiegłego roku mówiono już o upadku „czarnego sportu” w Poznaniu, jednak po bataliach z urzędem miasta, klubowi przyznano milion złotych. Powagę problemu potęgował fakt, że T.S. Olimpia wypowiedziało umowę najmu.

Na szczęście, mimo problemów i dywagacji na temat ewentualnego upadku klubu, najwierniejsi kibice stawią się w niedzielę na meczu. Z powodu złych warunków pogodowych odwołano trening punktowany z Wybrzeżem Gdańsk, więc dopiero 1 kwietnia można zobaczyć zawodników na torze podczas Turnieju Par. W obecnym sezonie PSŻ startuje z czwartej pozycji w lidze. W najbliższy weekend będzie trzeba się zmierzyć m.in. z Piotrem Świderskim oraz Bjarne Pedersenem.

Zniecierpliwieni kibice mogą już teraz kupić bilet.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.