Facebook Google+ Twitter

Na Górnym Śląsku podrożały bilety komunikacji miejskiej

Podrożały bilety na autobusy i tramwaje Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Od dzisiaj pasażerowie zapłacą 20 groszy więcej za podróż na terenie jednego miasta. Droższe będą też bilety okresowe.

Mieszkańcy Górnego Śląska od dziś zapłacą więcej za przejazd komunikacją miejską. / Fot. Grzegorz FrankiOd 1 marca podniesione zostały ceny niektórych biletów Komunikacyjnego Związku Komunalnego GOP - największego organizatora komunikacji miejskiej w województwie śląskim. Za podstawowy bilet, który ważny jest na terenie jednego miasta pasażerowie zapłacą o 20 groszy więcej czyli 2,60 zł. Od 6 do 12 zł.

Wyższe będą też ceny biletów okresowych obowiązujących jednocześnie w autobusach i tramwajach. Bez zmian pozostają natomiast koszty biletów jednorazowych obowiązujących na terenie dwóch oraz trzech i więcej gmin (odpowiednio: 3 i 4 zł.) oraz ceny biletów miesięcznych ważnych tylko na autobus bądź tylko na tramwaj. Zaplanowano również wzrost wysokości opłat dodatkowych, m.in. za jazdę bez ważnego biletu. Od teraz kara dla jeżdżących na gapę wynosić będzie 130 zł.

KZK GOP tłumaczy podwyżki inflacją: "Obecna cena 2,40 zł nie zmieniła się od 1 kwietnia 2005 roku, mimo że w okresie od 1.04.2005 do 21.08.2009 ceny towarów i usług wzrosły o 13,1 proc." - głosi komunikat prasowy Związku opublikowany w internecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.