Facebook Google+ Twitter

Na igrzyskach będą skakać po staremu

FIS zdecydowało, iż nowe zasady uwzględniające współczynnik wiatru zostaną wprowadzone tylko w niektórych konkursach Pucharu Świata.

Zmienne warunki pogodowe będą uwzględniane tylko na niektórych zawodach. Fot. Bożena Zajiczek / Fot. Bożena ZajiczekFIS Team Tour w Niemczech (30.01-7.02.) oraz Turniej Nordycki w Finlandii i Norwegii (6.03-14.03.) - to jedyne konkursy, które w nadchodzącym sezonie zostaną rozegrane według nowych zasad, uwzględniających siłę wiatru indywidualnie dla każdego zawodnika.

Oznacza to, że najważniejsze imprezy sezonu - Igrzyska Olimpijskie, Turniej Czterech Skoczni, Mistrzostwa Świata w Lotach odbędą się według starych przepisów. "Jestem bardzo zadowolony z tej decyzji, daje nam to możliwość porównania obu systemów w sezonie zimowym" - powiedział dyrektor Pucharu Świata, Walter Hofer.

Decyzja FIS-u jest niespodzianką dla Łukasza Kruczka: "Ta informacja bardzo nas zaskoczyła. Niemniej jednak czekaliśmy na postanowienia rady FIS, gdyż to właśnie ona podejmuje ostateczną decyzję. Byliśmy raczej nastawieni na to że nowe przepisy zostaną zaakceptowane i jedynie na Igrzyskach może obowiązywać stary system punktowy. Jest to dla nas zaskoczenie i myślę, że będzie znowu wiele dyskusji o wietrze, gdyż (niestety) ma on momentami największy wpływ na wyniki i to bardzo często decydujący" - powiedział trener reprezentacji Polski.

Nowe zasady uwzględniają wiatr, który mierzony jest indywidualnie dla każdego zawodnika, co później przekłada się dodatnio lub ujemnie na sumę punktów. O miejscu skoczka będzie więc decydować: odległość, styl i czynnik wiatru. Ponadto, jury będzie mogło zmienić belkę bez konieczności rozpoczynania serii od nowa. By pomóc przeciętnemu kibicowi w zrozumieniu zasad, dla każdego skoczka będzie wyświetlany indywidualny współczynnik wiatru.

Na podstawie: Berkutschi.com, Przegląd Sportowy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Jeszcze tylko 9 dni.... :D:D:D!

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, całe szczęście!

Komentarz został ukrytyrozwiń

I bardzo dobrze, że zostają stare zasady punktowania. Nowe są dla kibiców nieprzejrzyste, a nieobliczalny wiatr (który faktycznie czasami decyduje o zwycięstwie) dodaje tylko emocji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.