Facebook Google+ Twitter

Na informację Tymka o Grono.net powołują się media ogólnopolskie!

Ogólnopolskie media powołują się na tekst autora Wiadomości24.pl Tymka Wołodźko, który zaalarmował o wycieku prywatnych danych użytkowników serwisu społecznościowego Grono.net.

scereenTymek wykazał się prawdziwie dziennikarską czujnością i reporterskim refleksem. Odkrył, że w wyszukiwarce Google.pl można przeglądać całe skopiowane strony z osobistymi danymi użytkowników serwisu społecznościowego Grono.net, którego twórcy zapewniali, że są one całkowicie bezpieczne.

Autor napisał na ten temat trzy teksty. Informacja o wycieku danych ukazała się w naszej gazecie internetowej 15 stycznia tuż po południu. Tego samego dnia późnym wieczorem Tymek poinformował, że pierwsze kopie stron mogły pojawić się w Google już w listopadzie 2006 (potem poprawił się, że w grudniu).

Fot. Tomasz KowalskiNastępnego dnia pisały już o tym: IDG.pl, Gazeta.pl, Mediarun.pl, PCWorld.pl, a dziś ukazał się również tekst pt.: "Jak portal Grono.net ujawnił dane swoich użytkowników” na łamach dziennika “Rzeczpospolita”. Wszystkie te media powołały sie na autora Wiadomości24.pl.

Tymku :) tak trzymaj. Gratulujemy! Wszystkim autorom Wiadomości24.pl życzymy takich materiałów i zainteresowania tradycyjnych mediów.

Przeczytaj tekst Tymka Wołodźko


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Od czego tu zaczac. Hm.
Otoz, zgodnie z regulaminem grono. net, firma brandlej jest administratorem bazy danych osobowych. Natomiast wg. GIODO takowa nie istnieje. Dziwne odrobine? Nawet bardziej niz odrobine.
Ciekawe w co chlopcy z brandleja pogrywaja? Ten regulamin jest bardzo elastyczny oraz bardzo nieprawdziwy. A i firme stawia w dosc nieciekwym swietle.
"Wraz z rejestracją użytkownik wyraża zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przekazanych przez siebie danych osobowych przez serwis grono. net w celach statystycznych i marketingowych. Administratorem powyższych danych osobowych jest Brandlay Sp. z o.o. z siedzibą w Zielonej Górze, Plac Słowiański 13 - właściciel i administrator serwisu grono. net".
Wg. GIODO baza danych grono.net zarejestrowana jest na firme Luksorna (odpowiedz telefoniczna z GIODO).
Wiec o co chodzi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

i tak to własnie wygląda :) grono, tymek i wiadomości24 zrobili sobie razem reklamę. Gratuluję naiwnym ktorzy sie dali na to nabrać :)))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak czy inaczej Kacper opisuje ciekawy przypadek z naszym serwisem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

We wcześniejszych doniesieniach informowaliście także o tym, że można się włamać do Grona.net. Fakt, faktem - nie pierwszy raz ktoś informuje o tym, że da się shackować grono, jest ono łakomym kąskiem dla hackerów. Programiści powinni więcej uwagi poświęcić w kwestii bezpieczeństwa i tutaj chciałabym się zapytać.. jak redakcja W24 ustosunkowała się do tego: http://kacper.bblog.pl/wpis,uzytkownicy;wiadomosci24;pl;uwazajcie,1343.html

tytuł mówi jasno: użytkownicy W24 uważajcie! Treść jeszcze bardziej rozjaśnia sytuację..szczególnie łakomym hackerom.
Najlepiej jest wytykać błędy innym, prawda? Może jednak skorzystam z konta w W24 i zamieszczę o tym artykuł? Z obiektywnej strony nie powinien on zostać skasowany, ale z tym tutaj chyba krucho. Więc, jak?

Komentarz został ukrytyrozwiń

W tym momencie powinna zadziałać sprawna moderacja, albo chociaż autoryzacja komentarza u administratora. Są na to rozwiązania, ale skomentować może każdy zainteresowany, bez wyjątków. Nie należy zmuszać ludzi do zakładania kont. Internet daje poczucie wolności - W24: Wasz marketingowy mechanizm jest na prawdę odpychający tak, jak i lansowanie kogoś, kto nie ma pojęcia o dziennikarstwie i wypłynął formułując dość bełkotliwo-blogowe treści.
Starcza za wyjaśnienie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.01.2007 20:31

Na Onecie nie trzeba się rejestrować. Poziom tamtejszych komentarzy jaki jest - każdy widzi. Starcza za wyjaśnienie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

i oczywiście dalej się pytam: co to za praktyka, żeby skomentować artykuł DLA WSZYSTKICH trzeba sobie założyć u Was konto? Wszyscy czytają, niektórzy komentują! Bądź z nami! Bądź obiektywny.. ech i mamy takie przypadki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, rośnie nam dziennikarz śledczy. Taki typowy. Wie, że dzwonią, ale w którym kościele to już nie bardzo. Grunt to tytuł sensacja. A to, że wyciekły tajne dane - a wyciekły publiczne. A to że grono było informowane w listopadzie? grudniu? A o czym dokładnie? A to że grono jest serwisem zamkniętym, gdzie ludzie wieszają swoje dane publicznie i każdy z ponad miliona użytkowników może je zobaczyć. Milion? Zamkniety?
A to że grono nie chce gadać - ale z Rzepą już chce.
W gruncie rzeczy nie wyjasnił ani przyczyn, ani co wyciekło, ani dlaczego.
Więc czego tu gratulować poza hunwejbińskim zapałem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Odkrył, że w wyszukiwarce Google.pl można przeglądać całe skopiowane strony z osobistymi danymi użytkowników serwisu społecznościowego Grono.net, którego twórcy zapewniali, że są one całkowicie bezpieczne."

Zaraz, zaraz..on odkrył? Wcześniej pisaliście, że odkrył to jakiś inny użytkownik grona.net? Coś dużo tych nieścisłości.

"Tymek poinformował, że pierwsze kopie stron mogły pojawić się w Google już w listopadzie 2006"

w komentarzach drugiego tekstu owy tymek informował, że pomylił się i zamiast grudzień wstawił listopad oraz zaalarmował o tym redakcję W24..Miała podobno zadziałać poprawka. Redakcja dalej twierdzi, że był to listopad i sama sobie pluje w twarz? Ktoś słusznie zauważył, że 2 pierwsze artykuły mają formę blogową, mniej dziennikarską. Ech, ludzie ludzie.
Dobrze, że nie jestem nauczona emocjonowania się takimi 'aferami' :))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.01.2007 16:00

@Piotrbarski1 - a nie wpadłeś na to, że portal ma tam po prostu wykupioną reklamę?
@Homer - cóż, Twoje prawo, ale warto poinformować użytkowników, że ich praca ma sens. Choć raz "tradycyjne media" miały na tyle odwagi, żeby powołać się na nasz portal, a nie kopiować informację ot, tak... (choć myślę, że było to uzasadnione raczej poważnym zarzutem stawianym przez Tymka Gronu i chęcią zasłonięcia się w sensie prawnym, że to tylko przecież w24 podaje newsa).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.