Facebook Google+ Twitter

Na internetowej witrynie PWN tryska krew

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-11-08 12:28

Na szokujące obrazki można natknąć się na stronie internetowej Państwowego Wydawnictwa Naukowego (www.kserotozero.pl), promującej walkę z kserowaniem książek i podręczników.

fot. Dziennik Łódzki Jedna z kolorowych animacji pokazuje rozpadającą się "po skserowaniu" na kawałki postać młodej kobiety. Odpadają od niej wszystkie części ciała, a wokół tryska krew. W innej animacji można zobaczyć wpychaną do kserokopiarki kozę. Przy wejściu na witrynę nie ma żadnych ostrzeżeń, że treści w niej zawarte są przeznaczone tylko dla pełnoletnich.

- Ta prezentacja jest szokująca - uważa dr Alicja Łaska-Fornejster z katedry socjologii, polityki i moralności na Uniwersytecie Łódzkim. - Nie sądzę, by poprzez takie obrazy PWN mogło osiągnąć jakiekolwiek korzyści.

- Trudno przypuszczać, że takie sceny przemówią do studentów lub naukowców, a przecież dla nich wydawnictwo przygotowuje większość publikacji - dodaje dr Alicja Łaska-Fornejster. Dopiero po naszej interwencji PWN postanowił wprowadzić zmiany w witrynie.

- Nasza kampania jest skierowana przede wszystkim do starszej młodzieży, studentów, ale na pewno nie do najmłodszych - zapewnia Agnieszka Niedzielska-Krawczyk z PWN. - Jak najszybciej wprowadzimy ostrzeżenie, że treści tej witryny są przeznaczone wyłącznie dla pełnoletnich.

Zdaniem przedstawicieli PWN, treść kampanii rzeczywiście może wzbudzać kontrowersje, ale to celowy zabieg. - Chcemy zwrócić uwagę na problem kserowania, czyli nieuczciwego traktowania praw autorskich - dodaje Niedzielska-Krawczyk. - Dziś o tym procederze mało się mówi i dlatego trudno z nim walczyć.

(eska) - Dziennik Łódzki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

*Jak najszybciej wprowadzimy ostrzeżenie, że treści tej witryny są przeznaczone wyłącznie dla pełnoletnich.* - z pewnością dzieci dzięki temu nie zajrzą tu... Skandal z tymi animacjami!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wykonanie fajne, ale... pomysł dziwny. Po niektórych historiach nie można się domyślić, że chodzi właśnie o ksero ;/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziwna ta kampania...widziałem stronę i zrobiłaa na mnie jak najgorsze wrażenie - przesłanie - może i dobre, wizerunek strony też, ale pomysł i wykonanie - dziwne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nie tylko tryskająca krew ale pokazywanie jednej z postaci jako pijaczki i dziewki lekkich obyczajów z pod latarni :-/ Moim zdaniem nie odpowiednie podejście do kampanii przeciw ksero!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.