Facebook Google+ Twitter

Na Izrael spadła rakieta z Libanu. Jest skarga do ONZ

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-28 14:13

Izrael złożył do sekretarza generalnego ONZ oficjalną skargę na Liban. Na terytorium Izraela spadła wieczorem rakieta wystrzelona z południowego Libanu. Izraelska armia odpowiedziała ostrzałem artyleryjskim. Nikt nie przyznał się do ataku. Obie strony oskarżają się o naruszanie zawieszenia broni zawartego po wojnie w 2006 roku.

Izraelskie i libańskie źródła potwierdziły, że rakieta została wystrzelona z wyrzutni typu katiusza w okolicach wioski Hula na południu Libanu. Izraelskie wojsko w odpowiedzi wystrzeliło osiem pocisków.

Rzeczniczka armii uznała "incydent" za poważny, a odpowiedzialnością za niego obarczyła libański rząd. Ambasador Izraela przy ONZ złożyła oficjalną skargę u sekteratrza generalnego Ban Ki Moona. Domaga się w niej rozpatrzenia sprawy przez Radę Bezpieczeństwa.

Siły pokojowe ONZ od dłuższego czasu sprawdzaja okolice wioski Hula. Izrael oskarża Hezbollah o gromadzenie broni. Hezbollah z kolei Izrael - o zamontowanie w tym rejonie urządzeń szpiegowskich, które w zeszłym tygodniu eksplodowały.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.