Facebook Google+ Twitter

Na jakie kierunki postawili maturzyści z sanockich szkół?

Zarządzanie? Pedagogika? A może prawo? Wybór studiów nie jest łatwy i może okazać się jednym z najważniejszych w życiu maturzysty. Na jakie studia postanowili wybrać się absolwenci sanockich szkół średnich?

 / Fot. Klaudia TwardaTegoroczni maturzyści o maturze i stresie z nią związanym już prawie zapomnieli, teraz czeka ich wybór wymarzonego kierunku studiów. Rekrutacja na większości uczelni wyższych jeszcze trwa, bądź już dobiegła końca, a każda z nich z roku na rok ma do zaoferowania coraz bardziej interesujące kierunki. Mimo że oferty uczelni są bardzo zachęcające, wybór tego jednego, interesującego, a przede wszystkim przyszłościowego kierunku jest bardzo trudny, o czym dobrze wiedzą wszyscy maturzyści.

Na pytanie "jaki kierunek studiów wybierasz i dlaczego?" absolwenci sanockich szkół odpowiadają:

Mateusz Burnat uczeń I LO: "Dla mnie wybór kierunku studiów nie był łatwy. To była trudna decyzja, którą wielokrotnie zmieniałem. Głównym problemem było to, że nie wiedziałem do końca co będę robił po ukończeniu studiów. Bałem się przede wszystkim słabych perspektyw zawodowych. Po długim namyśle wybrałem europeistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Na tym wyborze zaważyły w równym stopniu wyniki matury, jak i zainteresowania. Możliwość pracy w instytucjach Unii Europejskiej i co za tym idzie, kontakty z przedstawicielami innych narodów są dla mnie bardzo atrakcyjne. Stąd dokonany wybór".

Elżbieta Bieleń uczennica II LO: "Jeżeli chodzi o mnie to złożyłam podania na kierunki studiów związane z chemią i biologią m.in. chemia ogólna i biotechnologia. Dlaczego wybrałam takie, a nie inne studia? Dużą rolę odegrały przede wszystkim wyniki z matur, które były zresztą niezadowalające. W przeciwnym wypadku starałabym się o przyjęcie na farmację w Lublinie. Przy wyborze studiów kierowałam się również renomą uczelni. Może i Uniwersytet Rolniczy nie jest na najwyższym miejscu jeśli chodzi o poziom nauczania, jednak zawsze to Kraków a już dawno zakochałam się w tym mieście i tam właśnie najbardziej chciałabym studiować".

Krzysztof Rysz uczeń I LO:[i] Zdecydowałem się kandydować na studia na kierunku Informatyka Stosowana na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej w AGH z kilku względów: po pierwsze praca siedząca, przy komputerach, lub roztrząsanie problemów teoretycznych nie wymaga siły fizycznej (a ja jestem z natury leniwą osobą), po drugie podobno bardzo łatwo po takim kierunku znaleźć pracę, a z tego co mi wiadomo dział IT rozwija się dziś bardzo dynamicznie. Po trzecie i najważniejsze - na wybór tego kierunku na tej uczelni pozwala mi wynik mojej matury. Zaznaczam, że również zarejestrowałem się na Politechnice Krakowskiej. Tam znowu kuszą mnie tym, że IS jest kierunkiem zamawianym a 900 zł/miesiąc to nie w kaszę dmuchał. Między tymi dwiema uczelniami mam problem(wybrać wyższy poziom czy kasę?). Pożyjemy, zobaczymy".

Katarzyna uczennica III LO: "Wybór kierunku studiów był dla mnie bardzo trudny, bo wyniki matur bardzo mnie zaskoczyły. O wiele lepiej zdałam przedmioty, które uważałam za słabo napisane, dlatego też musiałam zmienić swój kierunek. Ostatecznie wybrałam ekonomię (na Uniwersytecie Rzeszowskim i Uniwersytecie Ekonomicznym), zobaczymy, gdzie się dostanę.
Wybrałam ten kierunek ze względu na to, że lubię matematykę, ale głównie dlatego ponieważ liczę na to, że po studiach zaczepię się do pracy w jakiejś firmie".

Jak widać uczniowie, inwestując w studia biorą pod uwagę różne aspekty - prestiż uczelni, poziom nauczania czy zainteresowanie danym kierunkiem. Jednak najważniejsze dla każdego z nich bez wyjątku jest to, by czy po ukończeniu studiów dostać wymarzoną pracę.

Maturzystom dziękujemy za rozmowę i życzymy trafnych wyborów!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dokładnie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Agnieszko i może to jest dobra recepta ;D;D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.