Facebook Google+ Twitter

Na jakim etapie są prace nad profesjonalizacją armii?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-04 19:15

Do końca roku MON opracuje cztery pozostałe nowelizacje ustaw wprowadzających uzawodowienie armii. Szef resortu Bogdan Klich przedstawił posłom sejmowej komisji obrony narodowej stan prac nad profesjonalizacją wojska.

W Sejmie znajdują się nowelizację dwóch ustaw, a już w październiku do parlamentu trafi kolejna - ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych zwanej ustawą pragmatyczną - zapewnił Klich. Minister chce, aby do końca września nowelizację tej ustawy przyjął rząd. Następne w kolejności do Sejmu trafić mają ustawy o zakwaterowaniu sił zbrojnych i dyscyplinie. Jako ostatnia w tym roku opracowana ma być nowelizacja ustawy o powszechnym obowiązku obrony.

Klich odpowiadając na pytania posła PiS Aleksandra Szczygły zapewnił, że resort sprosta tempu wprowadzania reformy. Zgodnie z szacunkami w 2009 roku w armii będzie służyć 86 tysięcy żołnierzy zawodowych, 11 tysięcy nadterminowych i 25 tysięcy żołnierzy służby zasadniczej z ostatniego poboru.

Szef MON podkreślił, że wojskowe komendy uzupełnień posiadają 10 tysięcy zarejestrowanych ochotników, którzy wstępnie zadeklarowali zatrudnienie w armii od 2010 roku.

Bogdan Klich zaznaczył, że również finansowanie reformy jest zabezpieczone. Wydatki resortu na ten cel na 2009 rok kształtują się na poziomie ponad miliarda 400 milionów złotych, a w skali dwóch lat 2009-2010 - wynoszą ponad 2,5 miliarda złotych.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: MON armia Klich


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.