Facebook Google+ Twitter

Na jesieni w warszawskim zoo zamieszkają rekiny

Już niedługo do stolicy zawitają rekiny - tawrosz piaskowy i cztery żarłacze czarnopłetwe, które zakupiło warszawskie zoo.

155 tysięcy złotych plus 3 proc. VAT wyda warszawskie zoo na rekiny i płaszczki, które już za ponad dwa miesiące zostaną sprowadzone na otwarcie hipopotamiarnii. Jest ona najnowszym i jednocześnie najdroższym pawilonem zoo. Została wybudowana dla ponad 50-letniej hipopotamicy Anieli, jak i dla nowych hipopotamów, które dopiero zostaną wprowadzone do zoo. Cała inwestycja pochłonęła w sumie 23 mln zł.

Akwarium dla rekinów stanęło w samym środku hipopotamiarnii. Szyba, przez którą będzie można oglądać ryby kosztowała 350 tys. zł, a wkładano ją przez dach. Po zbudowaniu nowego obiektu, przystąpiono do zakupu ich mieszkańców.
Tawrosz piaskowy będzie kosztował 99 tys. zł, cztery rekiny czarnopłetwe 25 tys. zł, zaś płaszczki 31 tys. zł.

- Rekiny czarnopłetwe mają złośliwy charakter, są bardzo szybkie i dynamiczne. Potrafią podpłynąć do płycizny i ukąsić człowieka. Za to tawrosze są duże i spokojne. Żywią się innymi rekinami i płaszczkami, rzadko atakują ludzi - mówi "ŻW" Rafał Okoński, zajmujący się akwarium w zoo. Czy połączenie gatunków w akwarium to dobry pomysł?

Rekiny do Warszawy sprowadzi polska filia holenderskiej firmy, która zajmuje się handlem drapieżnymi rybami.


Źródło:
Życie Warszawy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.