Facebook Google+ Twitter

Na jubileuszowy spektakl Teatru Montownia "Aaa zatrudnimy clowna"

Och-Teatr z okazji jubileuszu Teatru Montownia zaprasza na spektakl "Aaa zatrudnimy clowna". Sztuka, na podstawie dzieła rumuńskiego pisarza Mateia Visnieca, w wykonaniu grupy staje się bardzo bliska rzeczywistości i jak się okazuje... zawodowi aktora.

Marcin Hycnar. / Fot. Materiały prasoweTeatr Montownia jest pierwszym z niezależnych teatrów w Polsce. Tworzą go absolwenci warszawskiej PWST: Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki. Jesienią tego roku grupa obchodzi jubileusz. Dokładnie 15 lat temu po raz pierwszy w tym składzie wystąpili przed publicznością ze sztuką "Szelmostwa Skapena", która opowiada o kobietach i miłości do nich.

Spektakl "Aaa zatrudnimy clowna" mówi o grupie artystów, którą dawniej łączyły marzenia, ideały, przyjaźń. Spotkanie po latach będzie okazją do rozliczenia się z młodzieńczych planów i przeszłości, która często owiana była mitami.

 / Fot. mat. pras. teatruOkazuje się, że postać clowna mimo wielu różnic, w pewien sposób bliska jest zawodowi aktora. Adam Krawczuk, pytany podczas próby medialnej o tematykę sztuki, zauważa, że jest to tekst właśnie o tym fachu. Clown i aktor występują przed widownią i poddawani są jej opinii. Stają przed pytaniami: czy rola się spodoba, czy ludzie uwierzą? Sztuka opowiada także o przyjaźni i jej pozorach. Kiedy jest wygodna, a kiedy przestaje być? Zadawane są w niej pytania o sztukę - jako dziedzinę - jej sens, granicę, a także istotę:
"Dzisiejszy cyrk to gówno. To nędzna amatorszczyzna.
Dziś już nikt nie wie, co to jest prawdziwe zawodowstwo. Żadnej fantazji. Żadnej siły perswazji. Ofermy, kabotyni, beztalencia! Mówię ci, Filippo, jeśli my zdechniemy, sztuka zdechnie z nami.
"

 / Fot. mat. pras. teatruTekst pisany na trzy osoby, został przygotowany dla czterech (tego zadania podjął się Marcin Hycnar - reżyser spektaklu). Pomimo tego, że sztuka trafiła w ręce grupy już 15 lat temu, dopiero teraz czują się dojrzali, aby ją zaprezentować.

Świętowanie tych kilkunastu lat działalności, ma za zadanie przybliżyć młodszym widzom historię działalności Teatru Montownia, a tym nieco starszym przypomnieć dorobek artystyczny grupy.

Premiera spektaklu odbędzie się 28 października 2011 r. o godz. 19. Sztuka wystawiona zostanie w „Och-Teatrze”, ul. Grójecka 65.
Rezerwacja i informacje dotyczące biletów dostępne są na stronach: www.teatrmontownia.pl
www.ochteatr.com.pl
www.studiobuffo.pl

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.