Facebook Google+ Twitter

Na kogo zagłosują w wyborach mali przedsiębiorcy?

Jak donosi Portal Gospodarczy przedsiębiorcy z sektora małych i średnich firm będą w większości głosować w najbliższych wyborach parlamentarnych na PO, na co wskazuje 49 proc. wskazań.

 / Fot. Marek Bachorski-RudnickiJak powiedział dla Portalu Gospodarczego Cezary Kaźmierczak, prezes ZPiP - Badanie zrobiliśmy z czystej ciekawości, bowiem ani nie popieramy, ani nie zwalczamy żadnej partii politycznej, nie uczestniczymy też w kampanii wyborczej - Ich wyniki są o tyle ciekawe i niespodziewane, że pokazują dominację PO wśród polskich przedsiębiorców.

Preferencje do głosowania na PO przedstawiają wyniki sondy, jakie przeprowadził na zlecenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców - w dniach 18-24 sierpnia br. na próbie 634 przedsiębiorców, Dom Badawczy Maison.

Natomiast jeżeli chodzi o inne ugrupowania to rozkład głosów byłby następujący: na PiS oddałoby dziś głosy 8 proc. przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw, a na SLD - 6 proc. Tylko 2 proc. ankietowanych głosowałoby na PSL, 14 proc. na inne partie, aż 21 proc. stwierdziło, że nie zamierza głosować.

Zdaniem Cezarego Kaźmierczaka: -PiS w tej grupie wyborców zbiera owoce różnych ataków bądź niefortunnych wypowiedzi pod adresem przedsiębiorców. Zaskakuje też bardzo niskie poparcie dla PSL - partii, która próbowała się interesować problemami sektora MSP w Polsce i zdobywać tam poparcie.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

....Tak Portal Gospodarczy jest jak wyrocznia w Delfach ,a wszystko po to by zaklinać przyszłość .
Takie badania mikro w ogóle nie mają sensu szkoda pieniędzy szkoda papieru szkoda .

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 29.08.2011 19:42

Grzegorz Rutkowski Dzisiaj 19:33

"Jak donosi Portal Gospodarczy przedsiębiorcy z sektora małych i średnich firm będą w większości głosować w najbliższych wyborach parlamentarnych na PO, na co wskazuje 49 proc. wskazań.

Czyli już wiemy co i jak, POzamiatane :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewien fircyk - bez krepacji, CUD obiecal calej nacji. Trafnie uznal - lud to kupi! Lud naiwny, ciemny, glupi. No i mlodziez uwierzyla, Do urn wartko podazyla. I we Wronkach i w Póltusku, Dali glos Donaldu Tusku. No nareszcie jest nadzieja! Naród wybral czarodzieja. Media wielce mu pomogly Nawet Doda wzniosla modly. To co najpierw obiecywal, Po wyborach odwolywal. Toz to kawal hipokryty, Rude wlosy, wzrok kosmity. Serki, jablka podrozaly, A indeksy pospadaly! No i w koncu stal sie CUD, Czary mary... mamy SMRÓD !

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Jak donosi Portal Gospodarczy przedsiębiorcy z sektora małych i średnich firm będą w większości głosować w najbliższych wyborach parlamentarnych na PO, na co wskazuje 49 proc. wskazań."Pewien fircyk - bez krepacji, CUD obiecal calej nacji. Trafnie uznal - lud to kupi! Lud naiwny, ciemny, glupi. No i mlodziez uwierzyla, Do urn wartko podazyla. I we Wronkach i w Póltusku, Dali glos Donaldu Tusku. No nareszcie jest nadzieja! Naród wybral czarodzieja. Media wielce mu pomogly Nawet Doda wzniosla modly. To co najpierw obiecywal, Po wyborach odwolywal. Toz to kawal hipokryty, Rude wlosy, wzrok kosmity. Serki, jablka podrozaly, A indeksy pospadaly! No i w koncu stal sie CUD, Czary mary... mamy SMRÓD !

Komentarz został ukrytyrozwiń
antysocjalista
  • antysocjalista
  • 28.08.2011 10:16

1. Jak sobie przyszły przedsiębiorczy siedzi w domu i rozmyśla: chciałbym założyć biznes. To szuka na scenie politycznej partii wolnościowej, która ułatwia przepisy, obniża podatki... jak najmniej się wtrąca.
2. Jak już uda mu się coś otworzyć (i o dziwo w tym kraju mu prowadzenie firmy nawet wychodzi) to pierwsze co mu wpada do głowy: jak tu zablokować konkurencję i nie wpuścić nowych "młodych wilczków" na rynek.
3. Jak już przebrnął przez to wszystko, a rządy mu pomogły, czyli utrudniały, podnosiły podatki itd... to najchętniej chciałby pozostać monopolistą na rynku i pociągając za sznurki, znaczy się za polityków.. zostać najpotężniejszym , najbogatszym.

Niestety ten schemat pokazuje, jak od zwolennika kapitalizmu, wolności przedsiębiorca zmienia się w pseudoliberała, socjalistę itd.. Nie dziwię się zatem jak ludzie pokroju Solorz, Kulczyk głosują na SLD, czy PO, PiS (o zgrozo kiedyś myślałem - kapitalista głosuje na partię kapitalistów) Takie partie na pewno wymyślą kolejne głupie obciążenie, które zdmuchną kilka procent mikroprzedsiębiorców. Oni pozostaną jako nieliczni na rynku..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marku, dyskusja poszła w zupełnie innym kierunku, a Pan nie reaguje. Ja myślę, że przedsiębiorcy tak duzi jak i mali pragną stabilizacji warunków działalności, jeśli nie stałej poprawy tych warunków. Kampania prowadzna przez populistów i pseudosocjalistów wskazująca jako źródło pokrycia kosmicznych projektów pieniądze leżące w "głębokich kieszeniach" biznesmenów musi ich niepokoić. Nie dziwie się w zwiazku z tym pokazanym przez Pana preferencjom.
Komuniści - jako termin tłumaczony był przez prostych ludzi nastepująco:" Sam nie ma i komu niści".
Janosik był wielbiony przez biednych ale wiemy jak skończył...

Komentarz został ukrytyrozwiń
internauta
  • internauta
  • 27.08.2011 06:58

Nie było strzału w stopę po podniesieniu podatku ratującego finanse publiczne. Jakoś nie było gremialnego odpływu elektoratu do PiS

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że podniesienie podatku w roku z wyborami, to była jedyna możliwość uratowania budżetu bez utraty poparcia w społeczeństwie. Gdyby PO wzięło się za reformę KRUS, rent, emerytur, dodatków i innych od razu elektorat odpłynął do jakichś innych obiecywaczy. (A potem kwiczał, bo przecież i tak by było tak jak z tymi mieszkaniami obiecanymi przez PiS.)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To są w zasadzie rozważania akademickie. Wiemy przecież doskonale, że podatki w Polsce to lwia część budżetu, a z drugiej strony napędzają one szarą strefę. Moim zdaniem najpierw oprzyjmy się o socjologa oraz o historyka, poznajmy nasze społeczeństwo, a później raczmy go podwyższonymi podatkami. Przecież Pan dobrze rozumie, że w naszym społeczeństwie każda zmiana rodzi opór.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A więc zgadzamy się co do tego, że podniesienie podatku to był strzał we własną stopę? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.