Facebook Google+ Twitter

„Na kolana, psie!”. Jakie są granice reklamy?

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2010-02-28 16:26

Szczecińska firma projektująca i sprzedająca odzież dla skateboardzistów reklamuje się plakatem, na którym nastolatek mierzy z pistoletu w głowę klęczącego policjanta i mówi "Na kolana, psie!".

Czy to jeszcze reklama? / Fot. źródło: Info Magazine Skateboard)Reklamę można zobaczyć w styczniowo-lutowym numerze "Info Magazine Skateboard", piśmie dla skejtów, młodzieży jeżdzącej na deskorolkach. Na całostronicowym zdjęciu jest mężczyzna w mundurze klęczący przed pryszczatym nastolatkiem, który celuje do niego z pistoletu.

Obok mamy napis: "Skateboarding is a crime" (skateboarding to przestępstwo) oraz nazwę i namiary na firmę Guru Gomez ze Szczecina. Firma projektuje i sprzedaje ciuchy dla skejtów. Dlaczego tak się reklamuje? "Bo taki pomysł drzemie w głowie każdemu deskorolkowiczowi" - mówi "Gazecie Wyborczej" współwłaściciel firmy i współautor reklamy, Łukasz Kosy.

Czy to jeszcze reklama czy już podżeganie do przestępstwa? Spytałam czterech moich nastoletnich sąsiadów czy podoba im się ten plakat. Wszyscy odpowiedzieli: nie!

Źródło: gs24.pl

Edit:
Jak donosi Pressserwis, wniosek komendanta głównego policji w sprawie tej reklamy trafił już do prokuratury. Komendant stawia zarzuty właścicielom gazety i współautorowi reklamy. Uważa, że pochwalają przestępstwo i publicznie nawołują do popełnienia zbrodni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

 • Autor usunął profil
 • 23.03.2010 21:31

O to jaką decyzję podjęła Prokuratura w Toruniu - odmówiono wszczęcia śledztwa - http://www.tvn24.pl/-1,1649090,0,1,na-kolana-psie-jest-w-porzadku,wiadomosc.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyłączam się do większości, bo jak widzę większość potępia, opisane w artykule praktyki reklamowe. Ja też!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 01.03.2010 23:19

Skandaliczny sposób reklamy . Mam nadzieję ,że znajdzie sie na to jakiś paragraf. To jest skandaliczne i niedopuszczalne by reklama pełna przemocy była sposobem na podniesienie zysków . I autor reklamy i właściciel firmy Gomez godząc sie na taką jej formę złamali wszelkie zasady etyki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przegina ktoś i to zdrowo...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przy księdzu pewnie wyjdzie kwestia obrazy uczuć religijnych...

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 01.03.2010 23:06

Dziś przeczytałam ,że tych reklam ma powstać cała seria . Zamiast policjanta ma być jeszcze ochroniarz i ksiądz .

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 01.03.2010 19:56

Ciekawy jestem, czy reklama nadal jeszcze jest zamieszczona w sklepie, znając zobojętnienie i znieczulicę ludzką, nikt nie zareaguje, po czasie się przyzwyczają do widoku i tak pozostanie......

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 01.03.2010 08:54

Wczoraj rozmawiałam z młodymi skejtami , w rozmowie powiedzieli mi - jesteśmy oburzeni, nie jesteśmy bandziorami" .Stwierdzili ,że najlepszym sposobem by reklama znikła jest bojkot tej firmy przez wszystkich skejtów których ta forma reklamy zabolała .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak walczyć? Reklamy alkoholu są zabronione, w tym przypadku także można się pokusić o podobne rozwiązania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety , korzystanie z wolności słowa , z wszelkiej wolności jest nadużywane. Dla reklamy, dla zaszokowania niektórzy twórcy tracą poczucie dobrego smaku

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.