Facebook Google+ Twitter

Na konferencji ONZ w Poznaniu Obamę będą reprezentować kongresmeni

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-18 21:49

Amerykański prezydent-elekt Barack Obama wyraził przekonanie, że konferencja ONZ w Poznaniu pomoże przełamać impas w sprawie ocieplenia klimatu Ziemi. Obama poinformował, że w Polsce będą obecni jego przedstawiciele.

W przemówieniu wideo adresowanym do uczestników Klimatycznego Szczytu Gubernatorów w Kalifornii, Barack Obama zapowiedział, że walka z globalnym ociepleniem będzie jednym z jego priorytetów. "Moja prezydentura otworzy nowy rozdział amerykańskiego przywództwa w walce z globalnym ociepleniem. Pozwoli wzmocnić nasze bezpieczeństwo i stworzyć miliony nowych miejsc pracy"- mówił Obama. Podtrzymał także obietnicę wyborczą o redukcji emisji gazów cieplarnianych o 80 procent do 2050 roku i zapowiedział inwestycje w nowe źródła energii.

Przyszły prezydent skierował także specjalne przesłanie do delegatów, którzy zgromadzą się w przyszłym miesiącu w Polsce. "Od waszych działań zależy przyszłość naszej planety"- podkreślał Obama. Wyjaśnił, że sam nie przyjedzie do Poznania, bo Stany Zjednoczone mają tylko jednego prezydenta. Poinformował natomiast, że w Polsce reprezentować go będą kongresmeni.

Zapewnił, że gdy tylko obejmie urząd, Waszyngton aktywnie zaangażuje się w negocjacje. Amerykański prezydent-elekt podkreślił, że zwłoka w walce z globalnym ociepleniem jest nie do zaakceptowania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.