Facebook Google+ Twitter

Na koniec upałów musimy jeszcze poczekać

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-07-24 18:06

Ochłodzenie i opady dopiero w drugiej połowie sierpnia, za to wrzesień będzie ciepły i słoneczny.

Fot: Akpa Jeśli chcesz spędzić urlop nad polskim morzem, najlepiej zrób to teraz. Po 10 sierpnia ma się ochłodzić. Druga dekada sierpnia ma nas przywitać temperaturami do 23 st. Celsjusza, w nocy 8 do 9 stopni. Synoptycy przewidują również opady. Raz będą to ostre burze, raz spokojny deszcz. Sierpień może być więc miesiącem grzybiarzy, bo wtedy ma padać w sumie przez kilkanaście dni. Ale na koniec upałów przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Temperaturę przekraczającą w cieniu 30 stopni notują termometry niemal w całym kraju. I tak będzie w najbliższych dniach – na Śląsku i w Małopolsce synoptycy przewidują 33-34 stopnie, niewiele mniej w centrum kraju. Niewielkie opady i burze, tylko o charakterze lokalnym, mogą się zdarzyć na wschodzie i w Małopolsce.

- Wygląda na to, że w tym roku nie sprawdzi się stare przysłowie „od św. Anki chłodne wieczory i ranki”. Na to ochłodzenie będziemy czekać jeszcze przez pierwszą dekadę sierpnia - powiedział nam Stanisław Kozieł z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie. - Ci, którzy zaplanowali sobie wypoczynek na wrzesień, nie powinni się jednak martwić. - Pogoda będzie sprzyjała spacerom. Przewidujemy, że we wrześniu będzie ciepło i słonecznie. Podobnie jak w ubiegłym roku - dodaje Kozieł.

Gorące zwrotnikowe powietrze, które powoduje męczące upały, napływa nie tylko nad Polskę. Temperaturę powyżej 30 stopni notuje się m.in. we Francji, Szwajcarii, Austrii, Czechach i na Węgrzech. Nawet w chłodniejszej zwykle Skandynawii jest bardzo ciepło – w Helsinkach 25, a w Sztokholmie i Oslo 27 stopni.

AR
D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.