Facebook Google+ Twitter

Na Koreę Południową spadł deszcz ulotek propagandowych. Pjongjang rozrzucił je z balonów

Na Koreę Południową spadł deszcz ulotek propagandowych. Balonowy zrzut to akcja reżimowych ideologów z Pjongjang. Północnokoreański sąsiad chce w ten sposób uwyraźnić swoje mocarstwowe zakusy.

Mat. ilustr. http://bipolarpeninsula.com/tag/thor-halvorssen/ / Fot. bipolarpeninsula.comOkoło miliona północnokoreańskich ulotek propagandowych, zostało rozesłanych balonami ponad silnie ufortyfikowaną granicą z południowym sąsiadem. To oznaki dalszej eskalacji napięcia i wojny psychologicznej na Półwyspie Koreańskim po czwartej próbie jądrowej, jaką reżim Kim Dzong Una przeprowadził w dniu 6 stycznia.

Ulotki są formą odpowiedzi na południowokoreańską kampanię z użyciem głośników, które ustawiono wzdłuż granicy międzypaństwowej. Seul stosuje głośne odtwarzanie K-pop [koreańska muzyka pop - przyp. aut.] i odezwy przeciwko rządowi z Pjongjang.

Rzecznik ministerstwa obrony Korei Południowej, Kim Min Seok oświadczył w poniedziałek, że agitki pojawiły się w północnej części Seulu i kilku innych miejscach stolicy. Ich treść stanowi krytyka satyryczna wymierzona w prezydent Park Geun Hye, oraz gloryfikacja próby nuklearnej Korei Północnej i wezwanie do lojalności wobec Kim Dzong Una. Rozsyłanie ulotek za granicę to dość rzadka forma propagandy uprawianej przez Pjongjang.

Napięcia wzdłuż koreańskiej granicy pozostają niezmiennie na niebezpiecznie wysokim poziomie. Korea Południowa, USA i Japonia zabiegają o wsparcie Chin dla rezolucji Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych, aby ukarać Koreę Północną dodatkowymi sankcjami za przeprowadzenie testu nuklearnego. Chiny wzywają do powrotu do rozmów o rozbrojeniu dla rozwiązania impasu.

Seul rozważa umocowanie gigantycznych wyświetlaczy elektronicznych, aby wzmocnić siłę psychologicznego oddziaływania swojego przekazu. Póki co, głośniki umieszczone na dziesięciu stanowiskach strefy zdemilitaryzowanej rozbrzmiewają piosenkami takich artystów, jak dziewczęcy band Apink czy folkowa piosenkarka Lee Ae Ran. Ponadto można wysłuchać przypadkowych rozmów na temat znaczenia praw człowieka i życia klasy średniej w Korei Południowej.źródło: [a]http://www.bloomberg.com/news/articles/2016-01-18/north-korea-drops-a-million-propaganda-leaflets-over-border

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.