Facebook Google+ Twitter

Na królewskim balu karnawałowym w Pułtusku

W dniu 11 lutego 2015 delegacja 27 uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych z Legionowa udała się do Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. A. Karłowicz w Pułtusku na coroczny bal karnawałowy.

 / Fot. Jerzy JastrzębskiNa sali balowej oprócz gospodarzy, przedstawiciele władz samorządowych, uczniowie Publicznego Gimnazjum w Dzierżeninie, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Pułtusku, mieszkańcy Domu Pomocy w Ołdakach oraz Obrytem.
Uroczystego otwarcia balu dokonała dyrektor SOSW Aldona Iniarska. Goście zaraz po wejściu zostali zaskoczeni przepiękną dekoracją przygotowaną na tą jedyną i wyjątkowa okazję. Jak przystało na bal karnawałowy program obfitował w wiele niespodzianek. Pierwsza to nastrojowa , niezapomniana muzyka w wykonaniu znanego zespołu Faktor. Powołane podczas otwarcia balu jury nie tylko wyłoniło królową i króla, ale również innych członków rodziny królewskiej księżniczkę i księcia. Muzyka, tańce i stoły zastawione po królewsku sprawiły, że wszyscy uczestnicy świetnie się w tej atmosferze czuli i bawili. / Fot. Jerzy Jastrzębski Dyrektor SOSW Aldona Iniarska stwierdza, że Ośrodek od kilku lat już organizuje spotkania integracyjne różnych środowisk z terenu Powiatu Pułtuskiego oraz Powiatu Legionowskiego z udziałem młodzieży z Publicznego Gimnazjum w Dzierżeninie.
- Ta wspaniała forma rewalidacji- mówi Aldona Iniarska- zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczestników spotkania, jak również jest doskonałą sposobnością na zawieranie nowych, jak się później okazuje, trwałych przyjaźni. Cel spotkania: od lat jest ten sam wspaniała zabawa. Wszystkim uczestnikom spotkania bardzo dziękuję za kreatywność w doborze stroju i choreografii tanecznej.- dodaje.
 / Fot. Jerzy JastrzębskiIntegracja środowisk jest istotną sprawą, ale nie można jej robić w sposób sztuczny i na zamówienie. Bale i imprezy są naturalną płaszczyzną do spotkań i rozmów. Wspólny czas spędzony w miłej atmosferze przy muzyce i tańcu to wspaniała okazja do poznania się i kontynuowania znajomości. Drugą istotnym celem balu jest kontynuowanie naszej narodowej tradycji i jej przekazywanie w aktywnej formie następnym pokoleniom.

- Tak naprawdę nie chciało się opuszczać balowej sali.- zwierza się Edyta Woźniak - Ryży, opiekun SU z Legionowa- Po tych gorących słowach pożegnania i wymianie symbolicznych prezentów i z sercem przepełnionym karnawałem ruszyliśmy w podróż powrotną wdzięczni gospodarzom za wspaniała atmosferę, z nadzieją na następne takie bale. - zaznaczyła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.