Facebook Google+ Twitter

Na Krupówkach oscypka nie kupisz?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-11 17:38

Władze Zakopanego chcą wprowadzić całkowity zakaz handlu na Krupówkach. Ma to poprawić wizerunek stolicy Tatr i raz na zawsze rozprawić się z nielegalnym handlem na deptaku.

Burmistrz miasta proponuje więc, aby na Krupówkach nie można było sprzedawać niczego - nawet oscypków z góralskich fasiągów. W zamian dla turystów można byłoby zorganizować gdzieś w centrum miasta tak zwany rynek maślany z owczymi przysmakami.

Zastępca burmistrza Wojciech Solik powiedział, że jest to chyba jedyna metoda na uporządkowanie handlu na Krupówkach. Dzięki temu - jak argumentował - deptak stałyby się bardziej przejrzysty. Solik podkreślił, że pozostałyby tam tylko ogródki, gdzie można byłoby posłuchać muzyki i napić się kawy.

Władze Zakopanego przyznają, że są bezradne wobec nielegalnego handlu na Krupówkach. Nie pomagają mandaty, kontrole skarbówki i wnioski kierowane do sądu grodzkiego. Na dzikich handlarzy nie podziałał nawet przykład jednej z góralek, którą sąd skazał na 70 dni aresztu za nielegalny handel.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.