Facebook Google+ Twitter

Na lewicy powstały nowy klub i koło poselskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-23 12:16

W Sejmie powstał nowy klub - Klub Poselski Lewica - oraz koło SdPl-Lewica Otwarta. Stosowne pisma w tej sprawie wpłynęły do marszałka Sejmu.

Bronisław Komorowski poinformował, że Klub Poselski Lewica, który tworzą posłowie SLD i dwóch posłów SdPl będzie liczyć 42 osoby. Jednocześnie do sekretariatu marszałka wpłynął wniosek posłów SdPl, którzy chcą zarejestrować koło poselskie SdPl-Lewica Otwarta. W kole działać będzie 8 posłów.

Marszałek Komorowski powiedział, że w związku z powstaniem kół poselskich, nastąpią zmiany w podziale czasu podczas debat. Postanowiono, że algorytm według, którego dzielony będzie czas pozostanie ten sam. Oznacza to istotne zmiany w podziale czasu podczas niektórych debat - zauważył marszałek.

Nowe koło i klub parlamentarny powstały z rozpadu klubu Lewicy i Demokratów. 29 marca po Radzie Krajowej SLD Wojciech Olejniczak poinformował o zakończeniu współpracy z Partią Demokratyczną. Trzech posłów PD utworzyło własne koło. W minioną sobotę Konwent SdPl przyjął uchwałę o utworzeniu w Sejmie własnego koła.

iar/Naukowicz/jp/dyd

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.