99713 miejsce

Na Li wygrała turniej w Cincinnati

Chinka Na Li odniosła zwycięstwo 1:6, 6:3, 6:1 nad reprezentantką Niemiec Angelique Kerber w finale turnieju rangi WTA Premier 5, rozgrywanego na twardych kortach w Cincinnati (pula nagród 2,168,400 dolarów).

/ Fot. Charlie Cowins/CC BY 2.0Niemka polskiego pochodzenia wygrywała w pierwszym secie już 3:0. Wynik ten był odzwierciedleniem słabej gry Na Li, która popełniła dużo błędów: nieskutecznie atakowała, zepsuła dwa serwisy pod rząd, posyłała piłki w siatkę i poza kort.

Chinka mocnym serwisem i crossowym forhendem ze środka kortu zdobyła piłkę.
Kerber odegrała nieudany return. Ten gem należał do Na Li. Bekhendowym crossem Angelique zdobyła piłkę na 4:1. Leworęczna zawodniczka zagrała dropszot, następnie przelobowała Chinkę i kończącym smeczem wygrała punkt. W kolejnej akcji Niemka wywalczyła piłkę crossowym forhendowym drive volleyem. Na Li zagrała w aut. Kerber prowadziła 5:1. W siódmym gemie stan 40:40 utrzymywał się aż 6 razy. Angelique zdobyła seta kończącym bekhendowym crossem przy linii.

Chinka zepsuła wszystkie zagrania przy własnym podaniu. Dwukrotnie popełniła
podwójny błąd serwisowy. Gorzej być nie mogło. Na Li zmobilizowała się i
odwrotnym forhendem zyskała przewagę. Kerber posłała piłkę w aut. Doszło do
wyrównania 1:1. Angelique wygrała dwa kolejne gemy. Pochodząca z Wuhan
Na Li bekhendowym drive volleyem zdobyła punkt. Chinka uderzyła forhendem wysoką piłkę, prowokując rywalkę do zagrania w siatkę. Niemka zepsuła return. Na Li doprowadziła do wyrównania 3:3, posyłając piłki w przeciwległe narożniki kortu. Chinka zdobyła kolejne trzy gemy, wygrywając drugiego seta 6:3.

W trzecim secie zaznaczyła się zdecydowana przewaga ze strony Na Li, która zdobyła cztery gemy z rzędu. Wyraźnie osłabiona Kerber wygrała jeszcze gema przy własnym podaniu. Chinka mocnym serwisem przy linii i bekhendowym crossem doprowadziła do stanu 5:1. Na Li zdobyła punkt returnem z bekhendu. Kolejne piłki rywalka zepsuła. Chinka wygrała trzeciego seta 6:1 i cały mecz.

Na Li za zwycięstwo w turnieju otrzymała 385 tys. dolarów i 900 punktów w rankingu WTA.