Facebook Google+ Twitter

Na lotnisku w Łasku będzie piknik lotniczy z F-16

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-09-08 11:00

Podniebne ewolucje w wykonaniu Grupy Akrobacyjnej "Żelazny" oraz grupy "Biało-czerwone Iskry" będą główną atrakcją sobotniego III Międzynarodowego Pikniku Lotniczego Łask-Buczek, organizowanego z okazji święta 32. Bazy Lotniczej w Łasku.

 

Pokazy rozpoczną się około godz. 13, jednak na podłaskie lotnisko można przyjść już o 9, kiedy rozpoczną się loty widokowe nad miastem i wystawa sprzętu lotniczego. Najbardziej interesująco zapowiada się prezentacja dwóch samolotów F-16. Na razie będą to amerykańskie maszyny stacjonujące w Niemczech (pierwsze F-16 w polskich barwach pojawią się w Łasku w lutym 2008 roku).

F-16 mają przylecieć do Łasku dziś, natomiast od kilku dni stacjonują tu już brytyjskie hawki. Obok nich na wystawie będą też samoloty typu Tornado, Su-22, MIG-29 i TS 11 Iskra oraz sprzęt radiotechniczny.

Ponadto zaplanowane są pokazy modelarskie, konkursy strzeleckie, będzie też wesołe miasteczko, skoki na bungee, loty balonem, konkursy z nagrodami, prezentacja nowych modeli samochodów i... wojskowa grochówka.

Na scenie wystąpią zespoły Harlem (godz. 17.30) i Ich Troje (godz. 19.30). Około godziny 22 są przewidziane akrobacje modelu śmigłowca, widowisko Laser Show oraz pokaz sztucznych ogni.

W tym roku, obok dowództwa bazy oraz specjalnie powołanego do ogranizacji imprezy stowarzyszenia, do przygotowań pikniku włączyła się produkująca myśliwce F-16 firma Lockheed Martin.

Organizatorzy mogą przyjąć 50 tys. gości. Kierowcy jadący na lotnisko od strony Łodzi i Sieradza powinni kierować się drogowskazami na Piotrków. Na lotnisko skręca się w Teodorach.

(wll)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.