Facebook Google+ Twitter

Na maturę nigdy za późno czyli 70-letni zdający!

Udowodnił to 70-letni Pan Witalis Garbowski, idąc dzisiaj w "bój" razem z prawie 400 tys. maturzystów. Czy był on lepiej przygotowany od tegorocznych absolwentów szkół średnich? Trzymamy kciuki za Pana Witalisa!

Pan Witalis Garbowski pomyślał, że i w wieku 70 lat można przystępować do egzaminów. Dzisiaj, punktualnie o 9 stawił się na pisemnej części z języka polskiego. Sam stwierdził, że mógł się lepiej przygotować, ale czy to teraz ważne? Myślę, że stał się bohaterem każdego, kto tak samo jak on, nie mógł zdać matury kilkanaście lat temu.

Zasady od czasów edukacji Pana Grabowskiego nieco się zmieniły. Można wybrać poziomy, przedmioty i znowu obowiązkowa jest matematyka. Co prawda, nie rozumiem czym kierowali się w ministerstwie, tworząc ten przepis, ale "jest ona królową nauk", a z królową sprzeczać się nie będę.

Część podstawowa matury trwała dziś 170 minut. W tym czasie uczniowie musieli napisać wypracowanie i wykazać się zrozumieniem tekstu. Czy w tym roku dopisało im szczęście? Czy trafili na lektury, które "zagrzały" miejsce w ich głowach? Ja trzymam kciuki, aby pod koniec czerwca każdy ze zdających otrzymał satysfakcjonujące świadectwa dojrzałości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

To byla najwazniejsza wiadomosc dnia. Dalem 5 punktow.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takich ludzi cenie. Niestety znane sa przypadki niedoukow z wyboru, ktorzy imituja profesorow, zamiast uzupelnic wyksztalcenie zaocznie lub wieczorowo. Nie bede tutaj podawal nazwisk. Chyba, ze ktos sobie zazyczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
obserwatorek
  • obserwatorek
  • 05.05.2012 18:01

Denny artykuł. Z niczego robić sensację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

szczerze to podziwiam takich ludzi :) że mają siłę i wole walki :) bo w sumie mogliby powiedzieć, że już nie ma sensu, a jednak się nie poddają :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

w Kielcach też do matury przystąpił 69 latek.http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120504/EDUKACJA/120509584

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.