Facebook Google+ Twitter

Na MaxFloRecTV jest... NIC! Czyli Rakkaman w MaxFloLabie

Jako pierwszy w 2015 r. do grona tzw. rekrutów hip-hopu w MaxFlo dołącza Rakkaman. Wydarzenie to już w lutym zwiastował klip do utworu „Życia łan”. Singiel promuje album „Nic”, który przed weekendem w całości trafił do sieci

Rakkaman, pierwszy członek MaxFloLabu w 2015 r. / Fot. Fotoluna.plNa „NicRakkamana składa się 9 utworów. – Zachęcam wszystkich do sprawdzenia tego krótkiego, ale treściwego albumu – mówi artysta. – Starałem się pisać wszystko zgodnie z samym sobą. Skupiłem się głównie na odczuciach dotyczących własnych przeżyć oraz zjawisk i sytuacji, które wydarzyły się w moim otoczeniu. Dlatego też album „Nic” odbiega formą od moich poprzednich wyczynów. Jest na pewno nieco smutniejszy i mizantropijny – komentuje swoje wydawnictwo, mając nadzieję, że po jego przesłuchaniu odbiorcy będą utożsamiać się z jego cząstką. Płyta dostępna jest na MaxFloRecTV (kliknij, aby odsłuchać).Realizacją powyższego klipu zajęła się grupa Ace of Art. Za warstwę muzyczną utworu odpowiada Riddimaniak. Za liryczną – oczywiście Rakkaman, do którego, jak sam mówi, zawsze bardziej przemawiały skomplikowane, metaforyczne teksty niż prosty, „łopatologiczny” przekaz. Swoje utwory stara się pisać właśnie w taki sposób i nie ukrywa,
że jest z tego dumny.

Przypomnijmy, że MaxFloLab to inicjatywa promująca tych mniej znanych, głównie undergroundowych artystów, którzy wyróżniają się wśród reszty i zasługują na uznanie odbiorców. Na swojego faworyta można głosować za pomocą like'ów i komentarzy pod jego utworami na MaxFloRecTV, na poświęconej mu podstronie na MaxFlo.pl czy w komentarzach na Facebooku.

Do MaxFloLabu mogą zgłosić się nie tylko hip-hopowcy. – Pod adresem demo@maxflo.pl czekamy również na nagrania artystów z gatunku reggae, ragga, dancehall, wykonujących funk, soul, elektronikę, a nawet sięgających po cięższe brzmienia – mówi Joanna „Este” Michalik, koordynatorka akcji. Jednocześnie zapewnia, że wszystkie nagrania są sprawdzane.

NIC Rakkamana w całości i bezpłatnie odsłuchać można na kanale MaxFloRecTV na YouTube.com / Fot. Mat. promocyjne MaxFloRecRakkaman dołączył oficjalnie do takich członków Laboratorium MaxFlo, jak: Szpilersi, Rybi, Neile, Minix, Flaszki i Szlugi, Kłyżu, Kot & Adam L, Bejf, Ceema, Triku & Graf, Kleszcz czy K2. Ostatni z nich w kwietniu ub. r. już pod szyldem MaxFloRec wydał debiutancki album „Anatomia”. Płytę promował m.in. wyświetlony na YouTubie blisko 29 mln razy1 moment”. Do legalnego debiutu szykuje się aktualnie Kleszcz. Jego nagrany wspólnie z DiNO krążek „Horrym jestem” ukaże się wiosną tego roku. Zwiastunem albumu jest singiel „Szukaj mnie”.


***
Rakkaman (właśc. Tomasz Raczkiewicz) – polski raper ur. w Pszczynie, rocznik '92. Wychowany nie na rapie, a na muzyce zespołów, takich jak: System of a Down, Papa Roach, Linkin Park. Jeszcze w szkole podstawowej interesuje się beatboxem. W roku 2010 nawiązuje znajomość z ulicznym raperem Świrem. Dzięki niemu na poważnie zaczyna zajmować się tworzeniem rapu. Dziś na koncie ma 3 EP-ki („Dookoła”, „Obserwatora” oraz „Głośno i wyraźnie”), które pojawiły się w internecie. Jest artystą stale koncertującym, najczęściej na rodzinnym Śląsku. Nagrywa we własnym domu na amatorskim sprzęcie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.