Facebook Google+ Twitter

Na Mazowszu startuje program rozwoju bibliotek

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-09 15:10

Jego celem jest walka przeciwko wykluczeniu informacyjnemu na obszarach wiejskich i w małych miastach. W programie weźmie udział 105 placówek z województwa mazowieckiego. Dostaną one komputery podłączone do internetu, z których skorzystają mieszkańcy.

Wicedyrektor warszawskiej Biblioteki Publicznej Sebastian Wierzbicki mówi, że małe miejscowości będą miały z tego programu sporo korzyści. Jedną z nich jest wyposażenie bibliotek w komputery z darmowym dostępem do internetu. Koordynatorzy liczą, że prestiż bibliotek wzrośnie i będą one inicjować życie społeczno-kulturalne w danej miejscowości.

W programie biorą udział między innymi biblioteki gminne z powiatu grodziskiego. Jak mówi Dorota Olejnik, koordynatorka akcji w gminie Grodzisk Mazowiecki, program pomoże zaktywizować ludność lokalną.

Obecnie trwają szkolenia specjalistyczne i informatyczne dla bibliotekarzy. Najpóźniej w nowym roku ruszą dostawy komputerów wraz z podłączeniem bibliotek do Internetu. Program rozwoju bibliotek został zaplanowany na 5 lat, a 28 milionów dolarów na jego realizację pochodzi z grantu przekazanego Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności przez Fundację Billa i Melindy Gates.

W całej Polsce w programie weźmie udział niepełna trzy i pół tysiąc placówek z ponad tysiąca gmin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.