Facebook Google+ Twitter

Na Mazurach powstaną nowe lądowiska dla małych samolotów?

Stanisław Tołwiński, Prezes Aeroklubu Krainy Jezior wychodzi z inicjatywą wyznaczenia nowych miejsc do lądowania dla małych samolotów w Ełku, Gołdapi, Mrągowie, Piszu, Olecku oraz Węgorzewie.

W liście otwartym do mieszkańców Mazur, samorządowców, przedsiębiorców i entuzjastów małej komunikacji lotniczej z Ełku, Gołdapi, Mrągowa, Pisza, Olecka i Węgorzewa, prezes Aeroklubu Krainy Jezior, Stanisław Tołwiński przekonuje do podjęcia wspólnych działań dla utworzenia nowych lądowisk.

„By rozbudzić wyobraźnię warto zastanowić się nad takim prozaicznym faktem możliwym do oceny w prostej praktyce życiowej, że ... kilometr jezdni to ślepa ulica, droga donikąd ... a kilometr pasa drogi startowej, drogą w świat... Więc zacznijmy otwierać Świat dla Mazur i Mazury dla świata, bo na to zasługuje kraina i jej mieszkańcy.” – pisze w liście Stanisław Tołwiński.

Pierwszym etapem ma być utworzenie najpierw trawiastych i niezbyt kosztownych w wykonaniu oraz utrzymaniu lądowisk w wybranych miastach na Mazurach. „Lotniska to nowe miejsca pracy, to rozwój usług turystycznych i około turystycznych oraz komunikacji biznesowo-wypoczynkowej.” – podkreśla prezes AKJ.

Kiedy powstanie pierwsze nowe lądowisko? To zależy od zainteresowania promowania swoich miast przez samorządowców. Jeśli dostrzegą w tym przedsięwzięciu szansę na otwarcie się na nowe grupy turystów – lotników oraz zorganizowane grupy turystyczne wykorzystujące małe samoloty jako środek transportu, to możemy się spodziewać nowych miejsc do lądowania w najbliższych miesiącach.

„Zainteresowani podjęciem inicjatywy działań na rzecz lotnisk lokalnych mogą kontaktować się w sprawach dodatkowych pytań przez e-mail: s.tolwinski@mazuryairshow.pl lub akj@lotniskoketrzyn.pl. Jesteśmy (w AKJ) również gotowi przybyć na spotkania w każdej miejscowości, gdzie będą zainteresowani utworzeniem działalności lotniczej.” – zachęca Tołwiński.

Więcej informacji na temat turystyki lotniczej w Polsce można znaleźć na stronach internetowych www.lotniskoketrzyn.pl oraz www.ttlot.eu.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.