Facebook Google+ Twitter

Na mojej płycie nie będzie piosenek o miłości - Olivia Anna Livki

Czy muzyka ma płeć? Dlaczego Patti Smith nie doczekała się tytułu "Her Pattiness"? I co z tym wszystkim wspólnego mają statki kosmiczne Kubricka? O tej i wielu innych kwestiach rozmawiam z jedną z najlepiej rokujących artystek muzycznej sceny alternatywnej - Olivią Anną Livki.

 / Fot. Olivia Anna LivkiJak się czujesz w tym konkretnym momencie twojego muzycznego rozwoju?
Teraz czuję się "zdefiniowana". Mam milion rzeczy do roboty, jest milion ludzi, którzy czegoś ode mnie chcą...

Nareszcie ktoś zabiega o ciebie, a nie odwrotnie?
Tak, ale to też nie znaczy, że będę się rzucać na wszystko, co ktoś mi zaoferuje. W końcu tak ciężko zapracowałam sobie na niezależność. Ludzie dają mi dużo siły, piszą: "Proszę, nie zmień się, nie skomercjalizuj się". Ci ludzie pieczętują moją pierwotną myśl, która podpowiada mi, by płytę wydać jednak we własnej wytwórni.

Idziesz na casting do programu "Must Be the Music" i nagle twoje życie przewraca się do góry nogami - pojawia się masa nowych fanów, artykuły prasowe, tysiące komentarzy... To był dla ciebie moment przełomowy. Przyzwyczajasz się powoli do rozpoznawalności?
Pamiętam te pierwsze dni po emisji mojego występu w MBTM. Czułam, że było już tego wszystkiego za dużo, chciałam się gdzieś schować, pomyślałam "Boże, jak dobrze, że nie mieszkam w centrum". Na szczęście nie mam tego problemu, że jak wychodzę z domu, to od razu jestem między ludźmi. Mieszkam na wsi - mam ten dystans, mam spokój. Staram się za to odpowiadać na każdą wiadomość, jaką dostaję od fanów. Na dzień dzisiejszy jakoś udało mi się ogarnąć Facebooka. Natomiast z Myspace'em już mam problem. Nadal jest wiele wiadomości, na które nie odpowiedziałam. Skrzynki na Youtube nie otwierałam w ogóle. Mniej więcej półtora tygodnia po programie przynajmniej o tyle się uspokoiło, że jestem już w stanie to ogarnąć. Przez pierwszy tydzień całymi dniami i nocami siedziałam i odpisywałam na wiadomości...

Twoi fani bardzo cenią sobie fakt, że starasz się być z nimi bliżej, utrzymujesz kontakt...
Niektórzy ludzie wręcz się temu dziwią, co mnie z kolei dziwi... Być może dzieje się tak dlatego, że sama doskonale wiem jak to jest - pisać gdzieś, prosić o coś i po prostu być ignorowanym z niewiadomych przyczyn. Staram się sama robić inaczej to, co inni robili w sposób, który mi przeszkadzał. Chcę czytać wszystkie wiadomości i komentarze także po to, by wiedzieć co ludzi interesuje. Oni bardzo zresztą się w to wszystko angażują, tłumaczą moje teksty... To jest niesamowite. Myślę, że ten kontakt jest bardzo ważny. Reakcja publiczności bardzo wiele mi dała.

Mam też wrażenie, że jest w Polsce pokolenie ludzi - moje pokolenie i być może to trochę młodsze - które włącza telewizję, idzie do sklepu i nagle zdaje sobie sprawę "Chwileczkę, przecież to wszystko nie jest nasze". To jest coś, co my mamy "konsumować", bo ktoś ma nas za durniów. Mamy identyfikować się z czymś, co wychodzi od jakiegoś siwego pana w starszym wieku, który nas wcale nie reprezentuje, tylko dlatego, że on powiedział "To jest dobre". Być może po moim występie część z nich pomyślała "To jest nasze".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

wu
 • wu
 • 14.07.2011 21:37

Super. mam dość teledyskow ze swiecącymi, krecacymi sie dupami. chce muzyki nie z serca, nie o milosci, a prosto z glowy (z madrej glowy). Livki nie rozczaruj! ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

42 fotografie, dobre fotografie ;) Zapraszam:

www.fotoblog.zowsik.com/2011/05/olivia-anna-livki-reportaz-z-koncertu-warszawa-klub-obiekt-znaleziony-12-maj-2011-zdjecia/

Pozdrawiam, Kuba.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dawid M
 • Dawid M
 • 08.04.2011 19:51

Jedna z pierwszych osób w Polsce które wystawiły bas na pierwsze miejsce i wyszło to genialnie!!
Wielkie pozdro dla tej Pani! Życzę wielkich sukcesów!

Komentarz został ukrytyrozwiń
żaku
 • żaku
 • 06.04.2011 23:15

super muzyczka jesteś super kobietą z gitarką!!!pozdrawiam!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
janka
 • janka
 • 03.04.2011 04:15

ciekawy wywiad z ciekawą osobą, gdy ją pierwszy raz zobaczyłam w polsacie to pierwsze co mi przyszło do głowy to właśnie porównanie z Pj harvey i Bjork - podobna charyzma, oryginalność i moc!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
 • ela
 • 02.04.2011 00:25

A dlaczego przesada? Taki wątek się pojawia dlatego, że to ludzie zaczęli porównywac Olivie do PJ Harvey - nie ona sama. A Olivia doszukuje się tu po prostu powodów, dla których tak często o takim porównaniu właśnie słyszy - odpowiada na pytanie zadane w wywiadzie. Trzeba czytać ze zrozumieniem:) pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń
stanlej1982
 • stanlej1982
 • 02.04.2011 00:24

bardzo odpowiada mi muzyka LIVKI i emanuje z jej muzyki wielka energia i jest w niej
wiele ciepła i kobiecości ja porównuję tą moc z mocą którą czerpię od takich artystek jak
EMILIANA TORRINI ,BIORK ,Róisín Murphy ,SIOSTRY CocoRosie

Komentarz został ukrytyrozwiń
yhm
 • yhm
 • 01.04.2011 23:49

wywiad może i świetny, ale porównywanie i stawianie siebie obok PJ Harvey to jednak trochę przesada.

Komentarz został ukrytyrozwiń
nick
 • nick
 • 31.03.2011 16:30

Świetny wywiad.Bądz sobą nie zmieniaj sie.Nigdy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.