Facebook Google+ Twitter

Na Morzu Ochockim zatonęła platforma wiertnicza. Nie żyją 4 osoby

W nocy z soboty na niedzielę, holowana z zachodniego wybrzeża Półwyspu Kamczackiego na południowo-wschodnie wybrzeże wyspy Sachalin, pływająca platforma wiertnicza "Kolskaja", zatonęła podczas sztormu. Cztery osoby nie żyją, a 49 uważa się za zaginione.

Fotografia ilustracyjna / Fot. Richard Child, CC 2.0 / Fot. .Jak informuje serwis Russia Today na Morzu Ochockim cały czas trwa akcja ratownicza po zatonięciu platformy, która holowana przez lodołamacz znalazła się w strefie silnego sztormu.

Na pokładzie "Kolskaji" znajdowało się 67 osób. Odnaleziono 14 rozbitków, których stan uznano za stabilny i przetransportowano helikopterami do szpitali. Do tej pory odnaleziono cztery ciała, uznając jednocześnie 49 osób za zaginione.

W akcji ratowniczej udział biorą dwa statki oraz śmigłowiec. Na miejsce zmierza trzeci statek i kolejny helikopter. W strefie katastrofy jest także samolot transportowy, który w każdej chwili może zrzucić tratwy ratunkowe dla odnalezionych członków załogi.

Platforma znajduje się całkowicie pod wodą. Jednak, jak zaznaczają rosyjskie władze, w znajdujących się na pokładzie zbiornikach było stosunkowo mało paliwa, które jest szczelnie zamknięte, a więc środowisku nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło w odległości około 200 km od wybrzeża wyspy Sachalin. Platforma i holujące ją lodołamacze zmagali się z falami, które osiągały wysokość 6 metrów i wiatrem dochodzącym w porywach do 70 km/h. Warunki te przyczyniły się do niestabilności platformy i jej przewrócenia. Specjaliści uważają, że przyczyną katastrofy było niezachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Platforma "Kolskaja" zbudowana została w 1985 roku. Miała 70 metrów długości i 80 metrów szerokości, będąc jedną z największych platform wiertniczych w Rosji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.