Facebook Google+ Twitter

Na nartach w dobrym stylu

Wprawdzie jeździć na nartach każdy może… ale czemu by nie robić tego dobrze? Nie trzeba być wytrawnym narciarzem, aby podnosić swoje umiejętności w coraz częściej organizowanych przez touroperatorów zimowych szkoleniach.

Szkolenie dla dorosłych / Fot. Wygoda TravelSwoich sił możemy spróbować zarówno w tradycyjnej jeździe na stoku, jak i w slalomie specjalnym, slalomie gigancie, a nawet w tzw. free ride (jeździe poza trasą i w głębokim śniegu).

Zaufaj profesjonalistom

Jeśli wydaje Ci się, że jako narciarz opanowałeś już wszystko czego sam mogłeś się nauczyć - zdecyduj się na specjalne szkolenie pod okiem najlepszych. Warto bowiem, by twoją technikę i styl jazdy ocenili wykwalifikowani instruktorzy. Może się okazać, że do naprawdę dobrej jazdy jeszcze długa droga… Zajęcia w grupach znajdują się w ofertach wielu touroperatorów. Aby wziąć w nich udział wystarczy więc tylko sprzęt (koniecznie kask!)… i dobre chęci.

Największą zaletą tego typu szkoleń jest fakt, że zwykle w ich trakcie Twoje wyczyny na Szkolenie dla dorosłych / Fot. Wygoda Travelstokach są filmowane, a wieczorem - dokładnie analizowane. Nagranie bezlitośnie obnaża popełniane błędy, ale tym samym pozwala zwrócić Ci na nie uwagę i skuteczniej je eliminować podczas kolejnych ćwiczeń! To właśnie dlatego w ciągu zaledwie kilku dni możesz zrobić naprawdę duże postępy.

Pamiętaj jednak, że podnoszenie Twoich umiejętności zależy nie tylko od talentu, ale i odpowiednich instruktorów. Warto więc zwrócić uwagę, czy posiadają oni odpowiednie kwalifikacje. - Organizator takich szkoleń powinien zadbać o odpowiednią kadrę. To ona bowiem w znacznej mierze ma wpływ na postępy, które zrobimy i na to, co z takich zajęć wyniesiemy - zaznacza Krzysztof Wroński z Wygoda Travel Group. - Dlatego też dla przykładu nasze zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów SITN (Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa) i zawodników, przy współpracy z profesjonalną szkołą narciarstwa.

Tyczki i głęboki śnieg

Na nartach w dobrym stylu / Fot. Wygoda TravelJeśli nie odpowiada ci jazda w grupach i lubisz wyzwania - możesz wybrać specjalny typ szkolenia. Do wyboru masz np. te w slalomie specjalnym (trudniejsze), slalomie gigancie (bez kontaktu z ciała narciarza tyczkami) oraz mieszane z elementami szkoleń technicznych (śmig, jazda na muldach, ew. jazda w puchu). Dla największych amatorów białego szaleństwa dostępne są również szkolenia w jeździe pozatrasowej (tzw. free ride).

Nie istnieje lepsza metoda doskonalenia techniki jazdy dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych niż szkolenia na tyczkach. Wymogi, jakie narzuca zjazd po ustalonej trasie, element rywalizacji, filmowanie uczestników i wieczorna analiza tych filmów, a w końcu wieńczące szkolenie zawody - to wszystko elementy, które nie tylko budują motywację uczestników, ale także dają możliwość samooceny i w efekcie dają szansę na bardzo duże postępy.

Warto pamiętać, że wbrew obiegowej opinii sprofilowane szkolenia przeznaczone są dla bardzo szerokiego kręgu odbiorców, a nie tylko dla zawodników i bardzo zaawansowanych narciarzy. Jedynym wymogiem jest kask oraz umiejętności pozwalające na swobodne poruszanie się na nartach. Ponieważ podczas nich nie jeździ się w grupach, nie musisz oglądać się na innych uczestników, możesz skupić się wyłącznie na sobie. Koszty tego typu zajęć też nie są wygórowane. Cena 6-dniowego szkolenia we Włoszech czy Austrii odpowiada mniej więcej 3,5 godzinom jazdy z lokalnym instruktorem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.